Atsaucoties uz kādu “neatkarīgu analītiķu aprēķiniem", uzņēmums norāda – pat pie pozitīvām tendencēm metālprodukcijas tirgū, “Metalurgs” tuvākā pusotra līdz divu gadu laikā nespēs sākt strādāt bez zaudējumiem.
Īpašnieku ieskatā situāciju, kas ir izveidojusies “KVV Liepājas Metalurgs”, lielā mērā noteikuši valdības pretrunīgie lēmumi, tostarp attiecībā uz obligātās iepirkumu komponentes (OIK) koeficientu. Rezultātā par elektroenerģiju uzņēmums maksājot trīs reizes augstāku cenu nekā Eiropas elektrometalurgi.
Lai risinātu situāciju, “KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis Igors Talanovs pauž, ka būtu nepieciešams atcelt vai būtiski koriģēt OIK maksājumus no uzņēmuma. “Vai arī meklēt saprātīgu pieeju jautājumam par valsts līdzekļu atgriešanu šajā zaudējumus nesošajā projektā,” uzskata Talanovs.
Jau ziņots, ka ilgu laiku smagās finanšu problēmās nonākušais uzņēmums "KVV Liepājas metalurgs" iepriekš lūdza Valsts kasei līdz 2020.gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu. Lai to vērtētu, uzņēmumam pieprasīts restrukturizācijas plāns, kas iesniegts marta sākumā.
Pēc "Vienotību" pārstāvošo ministru lūguma pagājušajā nedēļā valdība uz nedēļu atlika "KVV Liepājas metalurgs" akcionāru sagatavotā uzņēmuma restrukturizācijas plāna izskatīšanu.
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) atkārtoti pauda viedokli, ka pašreizējais plāns vairāk atgādina "akcionāru vēlmju sarakstu, mazāk liecinot par to, ka uzņēmums ir gatavs arī ilgtermiņā nopietni strādāt".
Uzņēmuma akcionāri iepriekš bija izteikušies, ka gadījumā, ja valdība 15. martā nepieņems "konstruktīvu lēmumu", "KVV Liepājas metalurga" darbība varētu tikt apturēta.
Ukrainas investori marta vidū paziņoja par pieņemto lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurgs" rūpnīcas konservāciju. Uzņēmuma saimnieciskā darbībā attiecībā uz produkcijas izgatavošanu ir apturēta uz nenoteiktu laiku, iepriekš atzina Talanovs.