Dienas ziņas

Aicina neuzķerties uz krāpnieku piedāvājumiem

Dienas ziņas

Pašvaldības maz lieto vienoto valsts tīmekļvietņu platformu

Mājputni jātur slēgtās teritorijās

Putnu gripas izplatības dēļ no piektdienas mājputni jābaro norobežotā teritorijā (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Putnu gripas izplatības dēļ no piektdienas mājputni un nebrīvē turēti putni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jābaro un jādzirdina novietnē vai norobežotā teritorijā, lai nepieļautu savvaļas putnu piekļūšanu, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par biodrošības pasākumiem dzīvnieku turēšanas vietām. 

Precizējums

Informācijas avots precizēja, ka virsrakstā un 1. rindkopā vēstītais par mājputnu obligātu turēšanu telpās nav bijis precīzs. Mājputni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai arī jābaro un jādzirdina novietnē vai norobežotā teritorijā, lai nepieļautu savvaļas putnu piekļūšanu.

Zemkopības ministrijā informēja, ka biodrošības prasības pastiprinātas mājputnu un nebrīvē turētu putnu novietnēs, kā arī dzīvnieku patversmēs un savvaļas putnu rehabilitācijas centros.

Lai mazinātu risku pārnest slimību no savvaļas putniem uz mājputniem, no 1. aprīļa aizliegtas šādas darbības: 

  • pasākumi ar mājputnu un nebrīvē turētu putnu piedalīšanos saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā organizējamas dzīvnieku sacensības, tirgi, izsoles, izstādes un citi pasākumi, 
  • mājputnu un nebrīvē turētu putnu izlaišana virszemes ūdenstilpēs, kurās nevar nodrošināt noteiktās prasības, 
  • mājputnu barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni, kā arī nebrīvē turētus putnus izlaist medību resursu atjaunošanai, 
  • slimus un ievainotus savvaļas ūdensputnus ievietot dzīvnieku patversmēs vai savvaļas putnu rehabilitācijas centros, kuros nevar nodrošināt noteiktās prasības. 

Dzīvnieku īpašniekam vai turētājam šajā periodā jāievēro arī, ka: 

  • darbiniekiem un personām, kuras nonāk kontaktā ar mājputniem un nebrīvē turētiem putniem, jānodrošina darba vai maiņas apģērbs un apavi, 
  • mājputni un nebrīvē turēti putni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jābaro un jādzirdina vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts, sānus norobežojot ar tīkliem, sietu, žogu vai citiem piemērotiem līdzekļiem, lai novērstu savvaļas ūdensputnu piekļuvi. Ja novietnē tur skrējējputnus (Ratites), kas ir nošķirti no pārējā ganāmpulka, ir pieļaujams šīs vietas nenorobežot no augšas, 
  • mākslīgi izveidotās ūdenstilpnes jānorobežo ar līdzekļiem, kas nepieļauj savvaļas ūdensputnu piekļuvi, un tās jāizmanto tikai mājputnu vajadzībām. 

Augsti patogēnās putnu gripas paaugstināta riska laikā ievietojot slimus vai ievainotus savvaļas ūdensputnus dzīvnieku patversmēs vai rehabilitācijas centros, šīm iestādēm vismaz 21 dienu no putnu ievietošanas jānodrošina šo putnu turēšana izolācijā no pārējiem patversmē vai rehabilitācijas centrā esošiem putniem, kā arī atsevišķa kopšana un barošana ar atsevišķa inventāra un instrumentu palīdzību. 

KONTEKSTS:

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti