Viņš daļēji vainoja arī medijus, kuri baida cilvēkus. "Cilvēkiem, kas ceļo, ir ļoti daudz informācijas. Un mediji nereti rada vēl papildu bailes, kuras vairākos gadījumos nav pat pamatotas," sacīja Lingebērziņš.
Viņš stāstīja, ka tūrisma nozarē vadās pēc Pasaules Veselības organizācijas norādēm, uz kuriem reģioniem un valstīm nav ieteicams doties. Tas, ka desmitos pasaules valstu ir pa vienam "Covid-19" gadījumam, nenozīmē, ka ceļot vairs nedrīkst vispār.
Arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs uzsvēra, ka ir ļoti liela atšķirība starp valstīm, kurās ir izsekots, kur cilvēks inficējies, un infekcijas skartām zonām, kur notiek nekontrolēta vīrusa cirkulēšana.
Speciālists arī norādīja, ka slimības lapas netiek dotas, ja darbinieks ir atgriezies no, piemēram, Ziemeļitālijas. To var saņemt cilvēki, kuri ir bijuši kontaktā ar kādu inficētu cilvēku.
Galvenā rekomendācija - ja būts vīrusa skartā vietā un parādās simptomi, zvanīt 113.
No 28. februāra īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas Lombardijas, Veneto, Emīlijas-Romanjas, Pjemontas apgabaliem, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas. Šīs arī ir iepriekš minētās infekcijas skartās zonas, kurās notiek nekontrolēta vīrusa cirkulēšana.
KONTEKSTS:
Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.
Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.
Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.