Naudas līdzekļus nolemts ieskaitīt valsts budžetā.
Kriminālprocess uzsākts 2016.gada 25.oktobrī saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā, izmantojot vairāku nerezidentu kontus, kas tika atvērti AS “Reģionālā investīciju banka”. Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kuru veic Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde.
Vēstīts, ka šā gada pavasarī pēc saņemtas operatīvās informācijas muita nolēma pārmeklēt no Ukrainas pilsētas Odesas Rīgā ielidojušu privāto lidmašīnu. Pie pasažieriem atrada skaidru naudu gandrīz viena miljona eiro vērtībā. Starp tiem bija arī “Reģionālās investīciju bankas” lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Jurijs Rodins, noskaidrojis LTV raidījums “De facto”.
RIB ir viena no mazākajām Latvijas bankām, tā apkalpo klientus nerezidentus. Pāris reižu bankas vārds izskanējis ziņojumos par netīrās naudas atmazgāšanu. Piemēram, pirms diviem gadiem banku sodīja par Ziemeļkorejas sankciju apiešanu. Bijušais matemātikas skolotājas no Odesas ir arī Ukrainas bankas “Pivdenniy” un finanšu kompānijas “Tekom” īpašnieks.
Ukrainas mediji arī ziņojuši par Rodina darījumiem ar bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča laika ietekmīgo uzņēmēju un politiķi Juriju Ivanjuščenko.
Raidījums “De facto” stāstīja, ka Rodinam piederošajā "Reģionālajā investīciju bankā" arestēti stāv apmēram 30 miljoni ASV dolāru. Nauda varētu būt tieši ar Ivanjuščenko saistītu “ofšoru” kompāniju kontos. Latvijas policija vēlas šos miljonus kā noziedzīgi iegūtu naudu ieskaitīt valsts budžetā, tomēr strīds tiesā vēl nav izšķirts.