"Es teiktu, ka Starptautiskā bērnu aizsardzības diena ir jāatzīmē, bērnu mācību gada noslēgums ir jāsvin un bērniem ir jāsaka paldies. Tā lielā dziļākā būtība ir godināt bērnus, izrādīt cieņu, runāt par bērnu tiesībām, par bērnu vajadzībām," sacīja vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. "Tā doma ir par to, ka mēs ikkatrs rūpējamies ne tikai par savu bērnu drošību un labklājību, uzmanām viņu.. Bet mēs redzam arī visus bērnus, kas ir apkārt. Un, ja redzam, ka kaut kas nav labi, tad mēs rīkojamies nevis aizgriežamies un aizejam prom."
Centrālais pasākums – Bērnu dienas festivāls – šodien norisinājās Doma laukumā Vecrīgā. Uz tur uzstādītās skatuves ar saviem priekšnesumiem pamīšus ar profesionāliem mūziķiem uzstājās gandrīz 600 bērni un jaunieši no visas Latvijas.
Viņi gan dziedāja, gan dejoja, gan arī rādīja savas sportiskās iemaņas.
"Viņi parāda to, cik viņi ir forši, spējīgi, prasmīgi. Un tie, kas atnākuši vienkārši skatītājos var noskatīties un padomāt – varbūt es varētu šo arī izmēģināt – mācīties, to dejot tur vai trenēties tādā vai šādā sporta veidā," teica "Mammamuntetiem.lv" vadītāja.
Īpaša uzmanība festivālā pievērsta drošības aspektiem – kā sevi pasargāt pārvietojoties pa ielu, atpūšoties uz ūdens vai saskaroties ar kādām bīstamām situācijām.
Bet vecākiem šajā dienā ir iespēja – pateikties saviem bērniem par to labo, ko gada laikā esam no viņiem saņēmuši, uzsver organizatori.
Līdzīgi bērniem un jauniešiem veltīti pasākumi šodien norisinājās arī citur Rīgā un Latvijā.
Piemēram, pie Ukrainas mājas Latvijā tika rīkoti svētki ukraiņu bēgļu ģimeņu bērniem, lai uz brīdi ļautu viņiem aizmirst par Krievijas izdarītajiem noziegumiem pret viņu tautu, bet vienlaikus – arī atgādinātu par ap 20 000 bērnu, ko okupanti nolaupījuši un deportējuši uz Krieviju.
"Šodien mēs svinam bērnu dienu. Mēs ļoti, ļoti gribam sacīt paldies Latvijai par to, ka ukraiņu bērni, kas dzīvo Latvijā, ka viņiem ir māja," pauda Tetjana. "Mēs arī gribam atgādināt par 20 000 bērniem, kurus nolaupījusi Krievija."
"Es dzīvoju Latvijā četrus gadus," tikmēr stāstīja Oleksandra un atzina, ka šeit ne tikai patīk, bet jau iegūti vairāki draugi.
Pēc jaunākajiem datiem Latvijā dzīvo 11 tūkstoši ukraiņu bēgļu bērnu. Mūsu valsts viņiem kļuvusi par drošas bērnības vietu, kur dārdi no debesīm nozīmē vien negaisu, kurš var patraucēt ballīti, nevis kārtējo nāvi nesošo uzlidojumu.