Panorāma

Notiek plašākā ieslodzīto apmaiņa starp Rietumiem un Krieviju

Panorāma

Panorāma

Jūrmalā plūdos vaino aizsprostotos grāvjus

Jūrmalā iedzīvotāji plūdos vaino aizsprostotos grāvjus

Jūrmalā turpinās ūdens sūknēšana no māju pagalmiem, pilsētas domes pārstāvji nonākuši jūrmalnieku dusmu krustugunīs. Jau gadu notekgrāvju un meliorācijas sistēmas uzraudzību pārņēmusi pašvaldība. Plūdi parāda, ka speciālisti nav sistēmu rūpīgi apsekojuši, lai atklātu, ka tā ir aizsprostota, uzskata iedzīvotāji.  

Kanālu ielas 9. nama pazemes garāžā piektdien, 1. augustā, vairākas dienas pēc vētras beidzot ir iespējams iekļūt. "Šie auto vairs nav braucami," secināja Kanālu ielas iedzīvotājs Emanuels.

Pēc auto ieradās evakuatora darbinieki.

"Garāžā, zem ūdens, vakar izvilkām... Nevarēs braukt," komentēja Emanuels.

Iedzīvotāji rādīja, ka ūdens tecējis pretēji tam, kā būtu jābūt. Tā noticis visās apkaimes ielās.

"Grāvju ielā gāja pāri, vecākiem palika sausāks, viss nāca pie mums. Un neviens neko, dome neko..." stāstīja vietējā iedzīvotāja Ieva.

"Šeit bija grāvju sistēma un vairs nav.  Un mēs to redzam. Dienestu darbība ir slikta, mums viens palīdz – glābējs," stāstīja Kāpu ielas iedzīvotāja Inga.

Uzņēmumu ar sūkņiem piesaistīja nogrimušo auto mājas iedzīvotāji. Jūrmalas dienesti iesaistījās vēlāk.

Daļa vietējo vaļējo grāvju ir aizrakti, bet to vietā ievietoto cauruļu diametrs nav zināms nevienam.

"Ir aizrakti... Nu ne velti mums nosaukumi ir Grāvju iela, Kanālu iela. Ir taču jābūt, kur notecēt. Te ir ļoti augsti gruntsūdeņi. Un viņi ir aizrakuši ciet, ieliekot mazākas trubas," norādīja Kāpu ielas iedzīvotāja Kristīne.

"Tas notika ilgstoši, un mēs neredzam kopējo bildi," tā piektdien atbildēja Jūrmalas domes atbildīgās pārvaldes Inženierbūvju nodaļas vadītājs Andrejs Zolotojs.

Dome no uzņēmuma "Jūrmalas ūdens" lietus ūdens un meliorācijas sistēmas apsaimniekošanu pārņēma pirms gada.

"Strādājam, lai apzinātu esošo stāvokli, ir izstrādāts meliorācijas tematiskais plānojums, Nu un plānojam attīstības plānu, sāksim izstrādāt projektus un rast risinājumus," stāstīja Andrejs Zolotojs.

Notikušais reizē ir skaudra mācība gan tiem, kuri nelikumīgi samazinājuši grāvju apjomus, gan pašai domei.

"Mums dārga tehnika iesprūda privātā pagalmā, un, ja tālāk skatāmies, tur ir aizsprostojums, mēs pat inventāru nevaram atgūt," stāstīja Andrejs Zolotojs.

Likums nosaka, ka sistēma jāapseko divas reizes gadā. Un to, ka tas nav izdarīts, iedzīvotāji negrasās piedot.

Elektrības apkaimē nav. Savās tualetēs un dušās iedzīvotāji nav bijuši jau četras dienas. Dome uz Kāpu ielu atvedusi pārvietojamo tualeti. Vietējie sūdzas arī par caureju un vemšanu.   

KONTEKSTS:

Latvijā, īpaši valsts centrālajā daļā, naktī uz 29. jūliju plosījās pamatīga vētra un bija spēcīgas lietusgāzes. Glābēji dabas stihijas postījumu dēļ saņēmuši vairāk nekā 1000 izsaukumu. Vissmagāk skarta Rīga, Jūrmala, Pierīgas reģioni un daži novadi Zemgalē. 

Lietavas, kas sākās svētdien un sāka pierimt tikai pirmdienas pēcpusdienā, bijušas spēcīgākās Latvijā vismaz kopš 1945. gada. Lai gan nokrišņu mērījumi veikti arī agrāk, pagaidām arhīva dati sakārtoti un droši ticami ir kopš 1945. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti