Augstkāpēji un inženieri saka, ka skats no "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) apraides torņa Siguldā ir labākais, kāds no biroja Latvijā ir iespējams.
Tornī var uzkāpt 85 metru augstumā un Latvijas karogs plīvo vēl 15 metru augstāk.
Tas veidots no īpaša auduma, lai izturētu vēja brāzmas.
LVRTC augstkāpēju un inženieru darba pienākumos ir veikt apkopes, remontu un kalibrāciju visdažādākajām antenām, kuras atrodas uz torņa. Tomēr katru dienu uz paša torņa augšu netiek kāpts. Tas tiek darīts uz valsts svētkiem 4. maijā un 18. novembrī, stāstīja LVRTC augstkāpējs, inženieris Andris Bērziņš, kuram šī ir jau sestā sezona karoga likšanā.
"Bērnībā es noteikti nezināju, ka es kāpšu torņos. Man pat tādas domas nebija. Es pabeidzu radio aparatūras regulatorus Rīgā un vienkārši te bija jāiet praksē. Un tā sanāca, ka es nokļuvu šeit," piebilda Bērziņš.
Šis apraides tornis ir ar garu vēsturi. Torņa vietā sākotnēji bija plānots būvēt pazemes raķešu šahtu, tomēr plāni mainījās un apraides torni uzbūvēja 1972. gadā. Sākotnēji tā augšdaļā bija sarkanbaltsarkans aviācijas brīdinājuma krāsojums. Padomju vara to pamanot, dažas dienas vēlāk pavēlēja to mainīt un krāsojumam tika pievienota vēl viena balta un sarkana josla.
Šis tornis atšķirīgs no citiem ar to, ka Latvijas karogu tā mastā var labi redzēt teju visā pilsētā.
Latvijas karogi šodien plīvo kopumā 16 LVRTC apraides torņos. Augstākais karogu masts ir Zaķusalas tornī, bet visaugstāk virs jūras līmeņa karogs plīvo Cesvainē.