Panorāma

Deputāti turpina izskatīt valsts budžetu

Panorāma

Panorāma

RAKUS ārstes lietu lūdz pārkvalificēt par kriminālprocesu

Uzbrukums «Gaiļezera» ārstei: prasa lietu skatīt kā kriminālprocesu un 8000 eiro kompensāciju

Lietu par kāda pacienta sievas uzbrukumu ārstei, kura Rīgas Austrumu slimnīcā savā darba laikā ģimenei paziņoja par pacientam iestājušos smadzeņu nāvi un kurai pēc tam nodarīti viegli miesas bojājumi, slimnīca lūdz pārkvalificēt par kriminālprocesu, bet cietusī ārste lūdz piedzīt arī morālā kaitējuma kompensāciju – 8000 eiro.

ĪSUMĀ:

  • Par pacienta sievas uzbrukumu ārstei sākta administratīva lieta.
  • Advokāts grib to pārkvalificēt par kriminālprocesu.
  • Policija saņēma advokāta lūgumu, vērtēs miesas bojājumu smagumu.
  • Ārste prasa arī morālā kaitējuma kompensāciju – 8000 eiro.
  • Slimnīca domā par ārstu drošību un videokamerām pie apģērba ārstiem.

Valsts policija par notikušo uzbrukumu ārstei ierosinājusi administratīvā pārkāpuma procesu, bet advokāts un slimnīca, kurā strādā ārste, cer panākt lietas iztiesāšanu tiesā.

Advokāts grib panākt administratīvas lietas pārkvalificēšanu par kriminālprocesu 

Kopš 19. novembra, kad Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Intensīvās terapijas nodaļā pacienta sieva uzbruka ārstei, pagājušas aptuveni divas nedēļas, bet cietusī ārste darbā vēl nav atgriezusies, viņai pagarināta slimības lapa.

Viņai uzbruka pēc tam, kad viņa "Gaiļezerā" pacienta sievu informēja par ārstu konsīlija lēmumu, no kā izrietēja, ka uzbrucējas vīram iestājusies smadzeņu nāve un tāpēc viņš jāatvieno no mākslīgi dzīvību uzturošajām iekārtām.

Ārstes advokāts Jānis Davidovičs, kurš bez maksas piekritis sniegt juridisko palīdzību, LTV stāstīja, ka viņa klientes "versija ir pavisam vienkārša, ka viņai bija kā personai uzdots paziņot šo lēmumu, ko viņa arī paziņoja, uz ko nekavējoties sekoja šī reakcija, ka jūs to nedarīsiet.

Un agresijas veidā notika šis uzbrukums. Žņaugšana ar caurlaides siksnu, ar ķēdītēm, kas bija ap kaklu, skrāpēšana un izrauti mati."

Tā kā ārstei uzbrukts darba vietā, pildot darba pienākumus, un miesas bojājumi nodarīti tīši, advokāts ar cietušās un slimnīcas atbalstu vērsies policijā, lūdzot administratīvo pārkāpumu procesu pārkvalificēt par kriminālprocesu, no kā izriet smagākas sekas.

Policija vērtēs miesas bojājumu smagumu; ārste prasa kompensāciju

Valsts policijā apstiprina – iesniegums ir saņemts.

"Saistībā ar notikumu slimnīcā – Valsts policijā ir uzsākts administratīvo pārkāpumu process par iespējamu maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Cietušajai ir nozīmēta ekspertīze, un tiek gaidīti tās rezultāti.

Ja miesas bojājumu pakāpe izrādīsies smagāka, protams, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu," informēja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

 

Advokāts Jānis Davidovičs
Advokāts Jānis Davidovičs

Tāpat cietusī pieprasa viņai izmaksāt radītā kaitējuma kompensāciju 8000 eiro apmērā.

"Viņa kā amatpersona ir pazemota savu kolēģu un citu pacientu priekšā. Jo tas viss notiek slimnīcā publiski.

Viņai ir tagad bailes, ko viņa arī saka, ka šie lielie gaiteņi... Kāda tur ir apsardze? Apsardze ir cilvēki, kas sēž pie ieejas un faktiski neko nekontrolē. Jebkurš var ieiet reanimācijā bez apsardzes. Vai tas ir pieņemami?" klāstīja cietušās ārstes advokāts.

Slimnīca domā par ārstu drošību un videokamerām pie apģērba

Jautājumi par ārstu drošību un to, kam un kā būtu pareizāk paziņot šādas ziņas, plaši apspriesti sociālajos tīklos. Austrumu slimnīcā uzskata, pārkvalificējot notikušo par kriminālprocesu, zināma sabiedrības daļa varētu pārdomāt savu uzvedību un tā nedarītu.

Tāpat slimnīca kopā ar juristiem spriedīšot par to, kādas personas vēl varētu pieaicināt pie šādas informācijas paziņošanas.

Rīgas Austrumu slimnīcas valdes loceklis Haralds Plaudis stāstīja, ka slimnīcā apspriesta arī iespēja ieviest videonovērošanas kameras pie apģērba, līdzīgi kā tas ir policistiem.

"Protams, katram ārstam mēs šādu kameru nepiestiprināsim. Bet acīmredzot tā ir Intensīvā terapija, tā ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnika, kur ir sensitīvas situācijas. Protams, ka šie jautājumi ir jāskatās kompleksi arī no juridiskā un pacienta drošības viedokļa," atzina Plaudis.

Līdz šim gadījumi, kad pacienti izrāda agresiju pret personālu, nav bijuši retums. Un līdz šim lielākoties tas bijis vienas puses vārds pret otru pusi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti