Krišjāne slimnīcu vadīja kopš 2013. gada 5. marta, bet Laura Kļučina valdes locekles pienākumus pildīja 14 gadus. Vasarā viņas informēja pašvaldību, ka pēc pilnvaru laika termiņa beigām darbu vairs neturpinās, skaidroja Aizkraukles pašvaldībā.
Saskaņā ar statūtiem pašvaldība ievēlēšanai nominē divus valdes locekļus. Iespējamie slimnīcas valdes locekļu kandidāti tika atlasīti, organizējot publisku kandidātu pieteikšanos procedūru. Pieteikšanās vakantajiem amatiem bija izsludināta pašvaldības "Facebook" lapā, Nodarbinātības valsts aģentūrā, pašvaldības mājaslapā un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Aizkraukles Novada Vēstis".
Atklāto konkursu uz Aizkraukles slimnīcas valdes locekļu amatiem organizēja nominācijas komisija, kas izveidota ar Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumu.
Konkursā pieteicās seši pretendenti, otrajai kārtai izvirzīja četrus pretendentus. Apkopojot kandidātu vērtējumus konkursa divās kārtās, nominācijas komisija par atbilstošākajiem pretendentiem atzina Rinaldu Muciņu un Ilzi Binovsku, kuri ieguva augstāko punktu skaitu visās kārtās kopā.
Pašvaldībā stāstīja, ka otrajā konkursa kārtā Muciņš esot ātri izvirzījies vadībā. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš stāstīja: "Protams, uz to brīdi mēs jau zinājām, ka viņš ir atlaists no valdes. Visi valdes locekļi ir atlaisti. Un tas, protams, bija jautājums, ko mēs uzdevām, bet šajā gadījumā, tās atbildes, kas tika sniegtas, mums šķita gana pārliecinošas, lai par viņa profesionālo spēju vadīt slimnīcu šaubas nerastos."
Muciņš stāstīja, ka konkursam pieteicies, atsaucoties uz Aizkraukles mājaslapā izsludināto konkursu: "Līdz 31. oktobrim bija iespēja pieteikties, es tur pieteicos un arī tiku. Jā, es biju Stradiņa slimnīcas valdes loceklis un tas, par ko mani apsūdz... par to, ka "Velve" nepietiekami būvēja? Tad ir jautājums, vai šobrīd viņi būvē un jaunā valde un padome kaut ko dara vairāk, nekā iepriekšējā līdz šim darīja. Tas, ka kādam ir liela ietekme, nenozīmē, ka es kaut ko sliktu būtu izdarījis."
Komisija iesniedza SIA "Aizkraukles slimnīca" kapitāla daļu turētājam priekšlikumu, izvirzot Rinaldu Muciņu un Ilzi Binovsku SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes locekļa amatiem, tostarp Muciņu iesakot valdes priekšsēdētāja amatam.
Dalībnieku sapulcē 28. novembrī nolemts par Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētāju ievēlēt Rinaldu Muciņu un par valdes locekli – Ilzi Binovsku.
Īsi pēc Stradiņa slimnīcas valdes atstādināšanas 27. oktobrī Ģenerālprokuratūra uzsāka pārbaudi par tās locekļu rīcību ar Eiropas Savienības finansējumu. Brīdī, kad pretendenti pieteicās konkursam, Aizkraukles pašvaldībai nebija informācijas par Ģenerālprokuratūras uzsākto pārbaudi Stradiņa slimnīcā. Arī pašlaik, kamēr norisinās pārbaude, – vainīgos nemeklēs.
Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Riekstiņš norādīja: "Prokuratūrai, acīmredzot, ir pienākums pārbaudīt. Es arī paskatījos, ka šobrīd tiek veikta pārbaude par viņu rīcību. Tas nozīmē šobrīd pateikt, ka kāds no viņiem ir vainīgs... Mēs esam tiesiska valsts. Mēs to nevaram darīt."
Muciņš pirms darba Stradiņa slimnīcas valdē pildījis arī akciju sabiedrības "Latvijas Valsts meži" padomes locekļa pienākumus, bijis ārlietu un jaunu produktu ieviešanas vadītājs uzņēmuma "Johnson&Johnson" Latvijas filiālē, sadarbojies ar ārstiem, pacientiem, apdrošinātājiem, aptiekām. Vēl iepriekš veicis valsts sekretāra pienākumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, bijis Valsts reģionālas attīstības aģentūras direktors, Veselības ministrijas valsts sekretārs, pašnodarbināts konsultants veselības aprūpes vadībā, Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks un 2004. gadā arī veselības ministrs, strādājis slimokasē un valsts obligātās veselības apdrošināšanas jomā.
Savukārt Binovska Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē ieguvusi bakalaura grādu ekonomikā un ekonomista kvalifikāciju ar specializāciju tiesību zinātnēs un maģistra grādu ekonomikā ar specializāciju finanšu vadībā, savukārt Latvijas Universitātē – jurista kvalifikāciju. Bijusi Rīgas novada slimokases ekonomiste un Ekonomikas nodaļas vadītāja, Labklājības Veselības departamenta Novērtēšanas un pārraudzības nodaļas vadītāja, Jaunjelgavas bāriņtiesas priekšsēdētāja, Uzņēmumu reģistra valsts notāre, Katastrofu medicīnas centra Juridiskās daļas vadītāja un direktora vietniece administratīvi juridiskajos jautājumos. Pēdējā darbavieta ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kur vairāk nekā 10 gadus bijusi direktora vietniece administratīvajos jautājumos.
Muciņš jaunā amata pienākumus sāka pildīt 1. decembrī.
Pašvaldībā uzsvēra, ka sekos līdzi Ģenerālprokuratūras pārbaudei un nepieciešamības gadījumā attiecīgi rīkosies.
Aizkraukles slimnīcas valdes locekļa atalgojums noteikts 2500 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet valdes priekšsēdētājam – 3000 eiro pirms nodokļu nomaksas.
SIA "Aizkraukles slimnīca" pieder Aizkraukles novada pašvaldībai (71,04%) un SIA "VAF Capital" (28,96%), liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 4,51 miljons eiro, bet peļņa – 0,29 miljoni eiro.
KONTEKSTS:
Muciņš no 2020. gada 25. februāra līdz šā gada 27. oktobrim bija PSKUS valdē.
Slimnīcas padome oktobrī izteica neuzticību slimnīcas valdei, atceļot no amatiem Rinaldu Muciņu, Ilzi Kreicbergu, Jāni Nagli un Agru Melni. Šāds soli sperts laikā, kad slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā risks zaudēt Eiropas Savienības līdzfinansējumu pieaudzis līdz 70 miljoniem eiro.
Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudi par PSKUS bijušo amatpersonu rīcību saistībā ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma apguvi.