Latvijas Radio saņem ļoti daudz neapmierināto klausītāju vēstules, kuri vēlas dzirdēt mūziku un citu ar kultūru saistītu saturu, nevis deputātu debates. Taču Latvijas Radio nav izvēles, jo Saeimas kārtības rullī ir noteikts, ka Latvijas Radio ir jānodrošina, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem pa radio ir iespēja sekot, kas notiek Saeimas sēžu zālē.
Latvijas Radio valdes locekle programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos Ieva Aile norādīja: "Ar likumu noteikts pienākums, ka Latvijas Radio tas ir jādara. Rīgas apraidē mēs nodrošinām to ar radio 6. kanālu, savukārt reģionos tas iet "Klasikas" [Latvijas Radio 3] programmā. Tad, kad ir Saeimas plenārsēdes kārtējās vai ārkārtējās, tad kultūras satura vietā skan Saeimas plenārsēdes."
Latvijas Radio ir aprēķinājis, cik, piemēram, 2020. gadā daudz ētera laika aizņēma Saeimas sēdes – 550 stundas.
"Protams, tajā gadā bija vairāk Saeimas ārkārtas sēžu. Dažādi lēmumi bija jāpieņem, bet, kopumā saskaitot Saeimas sēžu stundas, tās bija vairāk nekā 550 stundas gadā jeb 23 diennaktis, kad "Klasikas" kultūras vietā skanēja Saeimas plenārsēdes."
Cik daudz radio klausītāju izmanto iespēju Saeimas sēdes klausīties pa radio, izmērīt nav iespējams. Latvijas Radio jautājumu par translāciju lietderību ir vairākkārt aktualizējis, tomēr līdz šim – bez rezultātiem.
"Bet šī brīža kapiltāldaļu turētājs – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome – ir konceptuāli vienisprātis ar Latvijas Radio, ka mūsdienās digitālie risinājumi ir strauji gājuši uz priekšu. Saeimas plenārsēdes ir vienas no vislabāk dokumentētajām gan stenografētajām, gan audio, gan video satura pieejamības veidā, kā var sekot līdzi plenārsēdēm. Protams, tas būtu vietā rosinājums šobrīd veikt izmaiņas Saeimas kārtības rullī un šo normu svītrot, jo tie risinājumi tiešām ir."
Lai arī statistika liecina, ka Latvijā interneta pieslēgums ir vairāk nekā 93% mājsaimniecību, tomēr likums paģēr, ka Saeimas sēdēm jābūt dzirdamām radio.