Panorāma

Harisa iepazīstina ar viceprezidenta amata kandidātu

Panorāma

Panorāma

Tiesa sāk skatīt strīdu starp Mūzikas akadēmiju un tās bijušo pasniedzēju Kupču

Tiesa sāk skatīt strīdu starp Mūzikas akadēmiju un tās bijušo pasniedzēju Kupču

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā trešdien, 7. augustā, sākusi skatīt lietu, kurā pret Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju vērsies tās bijušais darbinieks un Senās mūzikas katedras bijušais vadītājs Māris Kupčs. Viņš tika atlaists pēc tam, kad studenti sāka ziņot par seksuālu uzmākšanos un emocionālu vardarbību. Kupčs prasa viņu atjaunot darbā un izmaksāt viņam kompensāciju.

Uz tiesas sēdi šodien Kupčs neieradās. Viņu tiesā pārstāvēja jurists Andris Jēkabsons. Pēc viņa teiktā, prasība ir atzīt darba attiecību izbeigšanu par prettiesisku un atjaunot darbā. Kompensācijā Kupčs prasa izmaksāt nesaņemto atalgojumu.

Senās mūzikas katedras vadītāja amatu un vēlāk arī pasniedzēja amatu Mūzikas akadēmijā Kupčs zaudēja pēc tam, kad viņa vārds vairākkārt izskanēja seksuālās uzmākšanās un emocionālās vardarbības skandālā.

"Šajā tiesvedībā strīds ir par to, vai Valsts policijas pieņemts lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu, kas liedz nodarboties tajos amatos, ar ko ir nodarbojies Māris Kupčs, vai tas ir pietiekams pamats, lai izbeigtu darba tiesiskās attiecības? Akadēmija ir savus apsvērumus un argumentus iesniegusi tiesā. Gaidīsim, kāds būs tiesas lēmums," pauda zvērināta advokāte, akadēmijas pārstāve Dace Teice.

Sākotnēji – drīz pēc izskanējušajām apsūdzībām un uzsāktā kriminālprocesa – Kupčs tika no amata atstādināts, taču likums liedz atstādināt ilgāk par trim mēnešiem. Izšķiroties par to, ko darīt tālāk, – proti, izbeigt darba attiecības pavisam – lomu spēlējis arī Valsts policijas ierosinātais kriminālprocess, kurā vēl aizvien turpinās aktīva izmeklēšana. Neko daudz par to iesaistītās puses stāstīt nedrīkstot.

"Par kriminālprocesu nevēlētos komentēt, jo tā ir ierobežotas pieejamības informācija, bet abi šie jautājumi ir saistīti. Līdz ar to lēmumu – neturpināt darba attiecības – ir ietekmējis arī Valsts policijas lēmums," piebilda Teice.

Aktīvais kriminālprocess, kam noteikts ierobežotas pieejamības statuss, bija iemesls, kādēļ tiesa liedza filmēt un sēdē piedalīties žurnālistiem. Tiesā runātais skar konkrētus cietušos, konkrētas epizodes un personu privāto dzīvi. Pirmā tiesas sēde ilga gandrīz pusotru stundu.

Pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas tiesa noraidīja cita bijušā pasniedzēja un citas katedras bijušā vadītāja Rolanda Kronlaka pieteikumu tiesā pret Mūzikas akadēmiju. Arī viņš apstrīdēja darba uzteikumu.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti