Vērtējot situāciju, ka Rīgas domē, kuru šobrīd vada "Jaunā Vienotība", "Progresīvie" ir opozīcijā, bet "Jaunās Vienotības" veidotajā valdībā "Progresīvie" būs koalīcijā, Ķirsis atzina, ka vasarā notikušo sarunu laikā secinājis:
"Saeimas "Progresīvie" ir nedaudz citādāki, konstruktīvāki, ar lielāku dzīves pieredzi, bet Rīgas "Progresīvie" – karstgalvīgāki, ja tā var izteikties."
"Tā nav traģēdija, ka tā notiek – ka viņi valdībā ir pozīcijā, bet Rīgas domē – opozīcijā. Politikā bieži vien notiek par iespējamo, nevis neiespējamo," teica Ķirsis.
No jaunās valdības koalīcijas galvaspilsēta gaida tikpat labu sadarbību kā ar līdzšinējo Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadīto Ministru kabinetu. "Šajā laikā mums ir izdevies piesaistīt finansējumu Rīgas infrastruktūrai vairāk nekā 700 miljonus eiro, ir vairākās stadijās projekti," norādīja Ķirsis.
Savukārt jaunie Rīgas domes koalīcijas partneri "tiešām ir sadarbības partneri. "Daudzas lietas izrunājam, pieņemam lēmumus, darbs notiek, skatos pozitīvi uz priekšu," piebilda Ķirsis.
Mērs uzsvēra, ka Rīgas domē atjaunota Frakciju padome, kurā piedalās gan koalīcijas, gan opozīcijas frakciju vadītāji.
KONTEKSTS:
Rīgas dome kādu laiku šovasar strādāja bez mēra, jo Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie" frakcija) atkāpās no amata pēc tam, kad trīs koalīcijas partneri – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un deputātu bloks "Kods Rīgai" – balsoja kopā ar opozīciju, lai izveidotu izmeklēšanas komisiju par pārkāpumiem Satiksmes departamentā, lai gan mērs bija uzdevis tos izmeklēt pilsētas izpilddirektoram.
Sarunas par jaunas koalīcijas veidošanu ieilga, līdz šim vadošie "Par!/Progresīvie" iebilda pret trīs vicemēru amata saglabāšanu, aicinot atstāt tikai vienu mēra vietnieku, kam pārējie partneri nepiekrita. Augusta sākumā trim līdzšinējiem koalīcijas partneriem sarunu stiepšana garumā bija apnikusi, un tie nolēma sākt sarunas ar domes opozīcijas frakcijām.
Domē tika savākts jauns vairākums, izveidojot jauno "Sadarbības koalīciju". To veido iepriekšējās koalīcijas partneri – "Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība, deputātu bloks "Kods Rīgai" –, divi "Kustības "Par!"" deputāti, līdzšinējās opozīcijas frakcijas – "Gods kalpot Rīgai" un "Latvijas attīstībai" –, kā arī divi ārpusfrakciju deputāti – Valters Bergs un Guntars Jirgensons.
17. augustā par Rīgas mēru tika ievēlēts līdzšinējais vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").