Kopumā astoņās Latvijas mazpilsētās top katastrofu pārvaldības centri – jaunas ēkas, kur zem viena jumta strādās policisti un ugunsdzēsēji. Top, bet nu jau ar vairāku mēnešu kavēšanos. Vasaras sākumā divi pirmie atklāti Priekulē un Iecavā.
Tomēr ne policisti, ne ugunsdzēsēji tur nestrādā. Pirms četriem mēnešiem atklātā ēka joprojām tukša.
Tāpēc Iecavas ugunsdzēsējiem nākas turpināt darbu vecā un nepiemērotā ēkā. Augsti lieveņi, durvis, kas jāpietur, lai nesalūztu – tas viss palēnina spēju ātri reaģēt tik nozīmīgajās izsaukuma saņemšanas pirmajās sekundēs.
"Protams, visi kolēģi gaida, kad būsim jaunajās, plašajās telpās. Es daļēji savu darba kabinetu izmantoju kā nelielu noliktavu. Bet tur būs atsevišķas telpas noliktavai, kur visu pa plauktiem salikt," pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Iecavas posteņa komandieris Aleksandrs Ivanovs.
Atsevišķa vieta būs arī šļūtenēm. Vasarā tās žāvē ārā, bet ziemā rodas neērtības. Tieši šļūteņu žāvēšanai nepieciešamo iekārtu trūkums jaunajā centrā ir viens no iemesliem, kāpēc ēka no "ReRe būve" vēl netiek pieņemta lietošanai.
"Esam ar būvnieku tikušies vairākas reizes un mēģinājuši šo problēmu risināt, un šobrīd tas termiņš, ko viņi mums sola, ir novembris," pastāstīja Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma.
Būvniekam radušās finansiālas problēmas, un tās sākumā noklusētas, apgalvo Nodrošinājuma valsts aģentūrā.
Savukārt "Re Re Būve" tehniskais direktors Jevgeņijs Ņesterovičs, kurš pats arī piedalījās centra atklāšanā, situāciju atteicās komentēt.
Vēl augustā aģentūra apsvēra būvniecības līgumu lauzt. "Tas nav tik vienkārši. Tas gan laika ziņā paildzinātu procesu, gan arī finansiāli būtu ļoti neizdevīgi," sacīja Pikše-Kučma.
"Re Re Būvei" par kavēšanos piestādīts līgumsods vairāk nekā 100 tūkstoš eiro apmērā.