Dienas ziņas

Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārta

Dienas ziņas

Ludzas novadā atvērs sociālās aprūpes centra filiāli

Veicina sociālo uzņēmumu rašanos laukos

Kopīgiem spēkiem 10 novadi palīdzēs rasties sociālajiem uzņēmumiem laukos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Lai veicinātu sociālo uzņēmumu rašanos laukos, sākts projekts ar Eiropas Savienības atbalstu, kurā iesaistīti 10 novadi. Pirmajos semināros dalībnieki vētīja savu ideju piemērotību sociālā uzņēmuma statusam. 

Pēc Labklājības ministrijas datiem pašlaik Latvijā reģistrēti 75 uzņēmumi, kuriem ir sociālā uzņēmuma statuss. 60% no tiem atrodas Rīgā, 16% Pierīgā. Ar projekta "Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā" atbalstu plānots vairāk iedrošināt arī citu reģionu uzņēmīgos cilvēkus. Projektā iesaistījušās piecas vietējās rīcības grupas, kuras aptver 10 novadus.

Piemēram, trijos no tiem - Skrundas, Kuldīgas un Alsungas novados - nav reģistrēts neviens sociālais uzņēmums. 

"Nākotne ir tajos cilvēkos, kas redz, ka caur uzņēmējdarbību var palīdzēt sociāli mazāk aizsargātākām personām," uzsvēra biedrības "Darīsim paši!" administratīvā vadītāja Ieva Birbele.

"Ir svarīgi runāt par sociālajiem uzņēmējiem lauku teritorijās, jo līdz šim tik skaļi par to neesam runājuši, bet

reģionālās attīstības kontekstā sociālie uzņēmēji ir ļoti nozīmīgi spēlētāji,"

norādīja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas projektu koordinatore Regita Zeiļa.

Lai arī kopš Sociālā uzņēmuma likuma spēkā stāšanās pagājis pusotrs gads, joprojām cilvēkiem ir daudz jautājumu, kas ir sociālais uzņēmums, kas par tādu var kļūt un kādi ir ieguvumi. Projektā ar savu pieredzi dalīsies arī vēstneši. Tā, piemēram, Ķekavas novadā esošais Līgas Brodužas uzņēmums "Dabas zirgi" pavisam drīz iegūs šo statusu. 

"Mēs redzam tēmu - vardarbība pret zirgiem. Te pēkšņi izrādījās, ka šis mērķis ir daudz lielāks, ka varam runāt Latvijas un Eiropas mērogā," pastāstīja Broduža.

Dace Oberšate-Veisa no Alsungas atzīst, ka līdztekus savai uzņēmējdarbībai vēlas apkārtējiem bagātināt ikdienu ar dažādiem pasākumiem, jo ne vienmēr cilvēki no laukiem var aizbraukt uz lielajām pilsētām. 

"Klausoties tos pieredzes stāstus, samulsina, vai tiešām mana ideja atbilst. Tā ir viela pārdomām,  esam tikai ceļa sākumā," sacīja uzņēmuma "Dovimsa" saimniece Oberšate-Veisa.

Projekts ilgs nepilnus divus gadus. Lai palīdzētu rasties sociālajiem uzņēmumiem, šai laikā paredzēti gan semināri-darbnīcas, diskusijas ar pašvaldībām, pieredzes apmaiņas braucieni, mentoru pakalpojumi, biznesa ideju laboratorijas un dažādas citas aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti