2018. gadā Rimšēvičs vērsās ECT ar sūdzību, ka vairākas valsts augstākās amatpersonas ir pārkāpušas viņa nevainīguma prezumpciju, publiski izsakoties un komentējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pret iesniedzēju ierosināto kriminālprocesu.
Vērtējot iesniegumu, ECT norādīja, ka iztiesāšanas laikā iesniedzējam bija vairākas iespējas vērsties pie tiesneša ar iesniegumu par iespējamu nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu.
Līdz ar to ECT secināja, ka Rimšēviča sūdzība ir noraidāma, jo iesniedzējs nebija izsmēlis viņam pieejamos tiesību aizsardzības līdzekļus.
Iepriekš Rimšēvičs bija vērsies ECT arī par viņa aizturēšanas likumību 2018. gadā, tomēr tiesa nesaskatīja pārkāpumu. ECT tolaik atzina, ka konkrētajā gadījumā imunitāte nebija piemērojama, jo Rimšēvičam inkriminētie pārkāpumi nebija saistīti ar viņa darbību Eiropas Centrālajā bankā.
KONTEKSTS:
KNAB 2018. gada februāri aizturēja toreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču aizdomās par, iespējams, koruptīvām darbībām.
Tiesā Rimšēvičs uz apsūdzēto sola sēdies kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu. Rimšēvičs apsūdzēts par diviem noziegumiem, proti, kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, kā arī par kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.
Rimšēvičs vairākkārt noliedzis vainu viņam inkriminētajos nodarījumos.