Dienas ziņas

Ugunsdzēsēju mācības Zaķusalas televīzijas tornī

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dagdā cīnās ar atkritumu nešķirotājiem

Dagdā cīnās pret atkritumu nešķirošanu

Krāslavas novada Dagdā jau vairākus gadus uzstādīti publiskie atkritumu šķirošanas konteineri. Tomēr, laikam ritot, iedzīvotāju atbildība pareizi šķirot mazinās – pilsētā konteineri rada neestētiskus skatus, ir pārbāzti ar nederīgiem un lielgabarīta atkritumiem. Ja nešķiro kaimiņi, tad arī citiem nolaižas rokas – tā nešķirošanas iemeslus skaidro iedzīvotāji. Vietvara vairākkārtīgi vērsusies pie sabiedrības būt apzinīgākiem, savukārt apsaimniekotājs norāda – arī pašvaldībai ir iespējas situāciju risināt.

Dagdā ir septiņi publiski atkritumu šķirošanas punkti. Lielākā daļa no tiem pārpildīti ar lielgabarīta mēbelēm, sadzīves iekārtu, kastēm un daudz ko citu, kam tur nav jābūt. Publiskajos konteineros bez maksas atkritumus var izmest jebkurš, bet novērojams, ka tie izmantoti vispārēju sadzīves atkritumu izmešanai, par to nemaksājot.

"Sākoties vasaras sezonai, atkritumu daudzums pieauga, tāpēc ka pie visiem brauc ciemiņi, tūristi apmeklē. Vieglāk ir atvest ar mašīnu, izmest maisus, radot neestētisku vidi pilsētai," skaidro Dagdas Kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Karpoviča.

Pašvaldības aģentūras "Labiekārtošana K" sētniece Natālija piebilst: "Kaut kādus dīvānus nes, visu no mājām nes. Kā cūkas vienkārši. Tā nedrīkst."

Novērots, ka šķiro lielākoties privātmāju iedzīvotāji, bet dzīvokļu īpašnieki nereti nešķiro principa pēc. Tāpat ir arī tādi, kuri tarifa cenu pieauguma dēļ lauzuši līgumus ar apsaimniekotājiem, un nav zināms, kur nonāk viņu atkritumi.

Latgales Reģionālā televīzija: Jūs šķirojat atkritumus?

Dagdas iedzīvotāja Veronika: Nē.

Kāpēc?

Ja visi šķirotu, tad jā, bet ja no otras mājas nes atkritumus un visu ko met, mēs nevaram neko izdarīt.

Dagdas apkaimes iedzīvotāja Anna: Es no laukiem plastmasu atvedu uz Dagdu, jo braucu uz darbu un atvedu.

Jau pirms vairākiem gadiem dagdēnieši bija neapmierināti ar atkritumu apsaimniekotāja cenām, taču pašvaldība aicinājusi vairāk šķirot atkritumus, tādējādi samazinot izmaksas.

"Tajās konkrētajās vietās, kur ir pārpildīts, tad ir vai nu jāvienojas par biežāku izvešanas grafiku, vai par papildu konteineriem," skaidro "CleanR" klientu apkalpošanas speciālists.

Tāpat apsaimniekotājs norāda, ka pašvaldība par iespējām situācijas risināšanai interesi nav izrādījusi.

Šobrīd vietvara mēģina pašu spēkiem cīnīties ar negodprātīgiem iedzīvotājiem, uzrunājot personīgi un daloties ar neestētiskām bildēm internetā.

"Mums pie miskastēm ir arī novērošanas kameras, attiecīgi ir iespēja redzēt, kas to dara. Pašvaldības policija strādā ar tiem cilvēkiem," atzīst Karpoviča.

"CleanR" klientu apkalpošanas speciālists piebilst: "Līgumsodi tiek piemēroti trijos gadījumos, un viens no tiem ir par neatbilstošu atkritumu sastāvu."

Līgumsodi pašvaldībām par publiskajiem atkritumu šķirošanas punktiem ir salīdzinoši reti. Ja tiek novērots, ka kādā konkrētā punktā nepārtraukti nes neatbilstošus atkritumus, publisko punktu iespējams slēgt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti