Dienvidkurzemes novadā stiprina pašvaldības policiju pierobežā, papildu patruļas arī piekrastē

Dienvidkurzemes novadā stiprina pašvaldības policiju – tagad policijas darbinieki atradīsies arī Priekulē un Vaiņodē.  Vienlaikus Dienvidkurzemē pastiprinātu uzmanību pievērš patrulēšanai jūras piekrastē, taču visbiežāk nākas iesaistīties tieši ģimenes konfliktu risināšanā.

Dienvidkurzemes novadā stiprina pašvaldības policiju pierobežā, papildu patruļas arī piekrastē
00:00 / 03:52
Lejuplādēt

Apdzīvotajās vietās, kas atrodas Lietuvas pierobežā, pagastu pārvaldēs izveidoti pašvaldības policijas iecirkņi un papildus radītas četras jaunas policistu štata vietas. Kārtības nodrošināšana līdz šim bija apgrūtināta, jo policijas darbiniekiem bija jāmēro tālāks ceļš no Aizputes vai Grobiņas. 

"Diezgan kašķējas. Ģimenes locekļi savā starpā – sieva, vīrs, māsas, brāļi par lietām, kas liekas dīvaini, ja tādi strīdi var notikt. Kaimiņi mēdz sūdzēties. Daudz policijas darba tiek ieguldīts tajā, ka savā starpā nesatiek ģimenes locekļi un kaimiņi," par biežākajiem izsaukuma iemesliem stāsta Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas priekšniece Ieva Ilstere.

Tad seko klaiņojošie dzīvnieki un pārkāpumi ceļu satiksmes jomā. Priekulē mēdzot braukt ar mopēdiem bez ķiverēm un iereibuši.

"Alkohola lietošana, braukšana dzērumā, braukšana neatbilstoši satiksmes noteikumiem – tie ir galvenie pārkāpumi. Ceram, ka policijas klātbūtne to nedaudz piebremzēs," piebilda Ilstere.

Līdz šim policijas darbiniekiem nācies mērot ceļu no citām apdzīvotām vietām, tāpēc pieņemti darbā papildu darbinieki. Agrāk, piemēram, Priekulē atradusies Valsts policija, līdz novadu apvienošanai pašvaldības policijas iecirkņa Priekulē un Vaiņodē nav bijis.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Vārna ir gandarīts, ka izdevies nodrošināt pašvaldības policijas resursus ar četriem jauniem darbiniekiem, kuri strādās Priekules un Vaiņodes apkārtnē, taču atzīst, ka kopumā novadā pašvaldības policijas resursi būtu vēl jāpapildina.

"Joprojām vēl nepietiekošs, ja pavisam pilnvērtīgi gribētu nosegt Dienvidkurzemes novadu, kas ir lielākais novads. Teritorijas un attālumi ir lieli,

lai būtu šīs diennakts dežūras un varētu operatīvi reaģēt, kur nepieciešama policijas iesaiste," skaidroja Vārna.

Jaunais pašvaldības policijas inspektors Ēriks Cērps strādājis 11 gadus Valsts policijā, piecas sezonas arī kā glābējs pludmalē: "Man gribējās kaut ko pamainīt, joma nav sveša, līdzīga ar Valsts policijas amatu, zināju, ka varēšu to izdarīt. Man ir laba pieredze."

Pašvaldības policijas darbinieks spriež, ka lielākās problēmas tomēr sagādā tieši alkohola lietošana: "Tā jau ir katrā ciematiņā vai pagastā, kur kāds lieto vairāk alkoholu un mazāk strādā, ar tādiem arī jāstrādā un jācenšas situācijas uzlabot."

Dienvidkurzemē ir arī liela piekrastes zona, kas sniedzas 96 km garumā, tāpēc vasaras sezonā tiek nodrošinātas papildu patruļas. No 1. maija līdz 1. oktobrim tiek izveidotas četras štata vietas.

"Tie ir darbinieki, kuri apvieno darbu Valsts policijā ar piekrastes inspektoru darbu. Šogad mums ir Valsts policijas un Liepājas pašvaldības policijas darbinieki, kuri pilda savus pienākumu piekrastes teritorijā, kur situācija ir smagāka, – tie ir Bernāti, Pape un Rucava," pastāstīja policijas priekšniece.

Divi inspektori strādā arī Pāvilostā, kur svarīgi vasarās sekot līdzi notikumiem kāpu joslā, taču tur pašvaldības policijas darbinieki strādā visu gadu un situācija ir mierīgāka nekā Lietuvas pierobežā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti