Valdība pagarina digitālās veselības «kodola» īstenošanas termiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Lai e-veselības vietā tuvāko gadu laikā tiktu veidots digitālās veselības "kodols", valdība 13. jūnijā vienojās pagarināt projekta īstenošanu līdz šī gada 29. decembrim. Ap "kodolu" tiks veidota jauna e-veselības sistēma.

Iecerēts šogad uzsākt elektronisko nosūtījumu funkcionalitātes uzlabošanu, kā arī veikt drošības, veiktspējas un lietojamības auditu izstrādātajām funkcionalitātēm, norādīts Veselības ministrijas (VM) ziņojumā valdībā. Uz šī "kodola" veidos jaunu digitālās veselības platformu. Tās izveide plānota līdz 2029. gadam.

Digitālās veselības "kodola" projektu bija paredzēts īstenot pagājušajā un aizpagājušajā gadā, bet VM ziņojumā valdībā skaidroja, ka tā īstenošanu aizkavēja galvenokārt ar Covid-19 pandēmiju saistītā ārkārtas situācija. Piemēram, netika pilnībā uzlabota elektronisko nosūtījumu sistēma, pilnībā atsakoties no papīra nosūtījumiem un tādējādi nodrošinot vienotas rindas veidošanu uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, padarot rindas caurskatāmas un izsekojamas elektroniskajā vidē.

Par veselības aprūpes digitalizācijas projektiem ir atbildīgs Nacionālais veselības dienests (NVD), un pagājušajā gadā projekta īstenošanai tika piešķirts finansējums 3 105 764 eiro apmērā, bet no tā ir atlikuši 167 483 eiro, kurus valdība vienojās pagarināt izmantošanai šajā gadā. Lai izveidotu digitālās veselības "kodolu", nepieciešams veikt auditu izstrādātajām funkcionalitātēm 67 927 eiro apmērā, kā arī lai uzsāktu elektronisko nosūtījumu funkcionalitātes uzlabošanu 99 556 eiro apmērā. Tādējādi NVD cer īstenot e-veselības jauno "kodolu" šajā gadā.

VM ziņojumā skaidroja, ka "kodola" ieguvums būs ērtāka datu apmaiņa ar ārstniecības iestādēm un esošajā elektroniskajā veselības kartē esošo datu pārņemšana un padarīšana pieejama jaunā digitālās veselības "kodola" saskarnē.

KONTEKSTS:

Digitālās veselības "kodola" izveide plānota 35 miljonu eiro apmērā, līdzekļus pamatā tam piešķirot Eiropas fondiem. Tika izveidota Digitālās veselības padome, kas stratēģijā noteica pilnu pāreju uz digitālo vidi veikt līdz 2029. gadam.

Digitālās veselības stratēģijā tostarp noteikts ārstniecības iestādēm attīstīt jaunus pakalpojumus, arī izmantojot mākslīgo intelektu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti