Svētceļnieku parasti var atpazīt pēc somas plecos, krustiņa kaklā, grupu vienojoša lakatiņa vai cepures. Taču militārajā pārgājienā dodas dienesta formā, pat ja tas ir svētceļojums. 11 karavīri aizvakar uzsāka svētceļojumu tieši no Daugavpils, lai pieminētu Brīvības cīņu noslēgumu, Latgales atbrīvošanai nākamgad – 105 gadi.
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) štāba bataljona kapelāns Renārs Birkovs sacīja: "Latvijas armija nesākas no mums, mums ir spēcīga aizmugure – mantojums, kas mums ir jāpiemin, un arī par viņiem jāaizlūdz. Jāmācās no viņiem šī varonība, par Latviju, par mieru."
Savukārt NBS štāba bataljona komandiere Antoņina Bļodone pauda: "Mēs esam par to, lai izsargātu, mēs gribam, lai ir miers. Un mēs visu to darām gan ar saviem darbiem, gan ar savu ticību un lūgšanu."
Karavīri galamērķi plāno sasniegt trešdien.
Jo tuvāk Aglonai, jo intensīvāka satiksme. Kravas auto vietā – svētceļnieki. Pie Aglonas apļa atpūtas pauzi pirms galamērķa katra savā ceļa malā ieturēja pat divas svētceļnieku grupas. Kad viena gatava ceļam, no otras atvadās ar dziesmu. Starp svētceļniekiem ir gan mazuļi, gan ārzemnieki.
Nākamo gadu pāvests Francisks iezīmējis kā īpašu "Jubilejas" jeb svēto gadu. Tā moto būs "Cerības svētceļnieki", aicinot doties uz Romu, stāstīja klostermāsa Rita Refalo. Viņa pauda: "Tas ir žēlastības laiks, lai visi atgrieztos pie Dieva. Tie, kas ir tuvu pie Dieva, arvien vairāk ir pie Dieva. Tie, kas tālu, lai atgrieztos pie Dieva."
Lielākā daļa svētceļnieku naktsmītni Aglonā atrod katoļu ģimnāzijas telpās. Šogad nakšņot te pieteikušies apmēram 700 svētceļnieku, bet tas ir tikai aptuvenais gaidāmo svētceļnieku skaits. Trešdienas vakarā gaidāms Krusta ceļš, bet ceturtdien svētku galvenā Svētā Mise.