LTV valdē paliks tikai priekšsēdētājs; uzraugs apsver pagaidu valdes locekļu iecelšanu

Latvijas Televīzija (LTV) dalībnieku sapulcē 13. novembrī apstiprināja LTV statūtus jaunā redakcijā, nosakot, ka LTV valdes sastāvā ir viens valdes loceklis, informēja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP).

SEPLP kā LTV kapitāla daļu turētāja šādu lēmumu pieņēmusi, lai nodrošinātu uzņēmuma darbības nepārtrauktību. Šāds solis seko pēc tam, kad divi LTV valdes locekļi – Kaspars Odiņš un Elīza Bērziņa – paziņoja par atkāpšanos no saviem amatiem.

Darbu LTV valdē turpina tās priekšsēdētājs Ivars Priede. SEPLP viņam uzdeva veikt izmaiņas LTV iekšējā darba organizācijā, lai uzņēmuma darbība netiktu būtiski ietekmēta.

Vienlaikus SEPLP turpina izvērtēt iespējas iecelt LTV valdē vienu vai divus pagaidu valdes locekļus,

jo 2024. gadā vadības komandai gaidāms aktīvs darbs saistībā ar vienota sabiedriskā medija izveidošanu, paziņojumā medijiem norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Atbilstoši SEPLP koncepcijai vienotam sabiedriskā medija uzņēmumam darbs būtu jāsāk 2025. gada janvārī, kā to paredz Saeimas pirmajā lasījumā apstiprinātie grozījumi. Līdz ar to SEPLP uzskata, ka šobrīd nebūtu lietderīgi organizēt jaunu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.

KONTEKSTS:

Par sabiedrisko mediju apvienošanas un turpmākas attīstības scenārijiem sarunas ilgušas vairāk nekā desmit gadu. Sabiedrisko mediju uzraugs – SEPLP – 2021. gada februārī aicināja apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem. Šogad marta sākumā Saeima konceptuāli atbalstīja ieceri par apvienotā sabiedriskā medija izveidi, taču vēlāk koalīcija vienojās nesteigties ar mediju apvienošanu un nevirzīt tālāk nepieciešamos likuma grozījumus.

Pirms lēmuma par apvienošanu politiķi vēlējušies sagaidīt redzējumu par turpmāko finansēšanu. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja vienota sabiedriskā medija finansēšanas modeli izstrādāt kā trīs gadu attīstības plānu, vienlaikus pakāpeniski kāpinot medijam piešķirto finansējumu līdz vismaz 0,12% no IKP.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti