Ukrainas atbalstītāji Nauris un Agris gatavojas kārtējam braucienam uz fronti. Ugunslīnijā cīnās Naura labākais draugs.
"Patlaban tur frontē gumijas zābaki rullē, jo šņorzābaki izmirkst. Šie parastie, ar oderi, ļoti labi patīk. Šī jau otrā krava, ko pērkam un vedam.
Un mēs esam individuāli ziedotāji. Kurš iedod 20, kurš 50 eiro. Par visu naudu nopērkam un vedam. Ja man kravā paliek pāri vieta, es atbraucu uz "Tavi draugi" un vēl kaut ko paņemu. Šoreiz aizvedīšu džipiem riepas," stāstīja Ukrainas atbalstītājs Nauris Dombrovskis.
"Tuvojas 24. februāris. Un ziedojumu apjoms strauji pieaug, tuvojoties kara gadadienai. Jāsaka godīgi, karš mainās, jāmainās arī palīdzībai.
Ļoti aktīvi brīvdienās ved ziedojumus, vajadzība ir nemainīga – šķīstošā kafija, saldumi, zupas, joprojām ir auksts – cimdi, zeķes, adījumi,"
norādīja biedrības "Tavi draugi" pārstāve Beāte Bēvalde.
Tieši tāpat turpinās plastmasas korķīšu vākšana, kuri vēlāk pārtaps dronos.
8. martā Rīgas centrā durvis vērs arī labdarības veikals. Tajā varēs nopirkt dažādas drēbes un sadzīves priekšmetus, bet visi ieņēmumi tiks izmantoti, lai pirktu nepieciešamās lietas frontei.
KONTEKSTS:
Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.
Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.
Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.
Eiropas Savienība februāra sākumā vienojās par ilgtermiņa atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā, taču ASV iekšējo politisko strīdu dēļ aizvien nav panākta vienošanās par palīdzību kara skartajai valstij.