Aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie") uzsvēris, ka zināšanas par darbībām neparedzamās situācijās ir svarīgas arī miera laikā: "Nacionālie bruņotie spēki kopā ar citiem atbildīgajiem dienestiem un valsts pārvaldes iestādēm nepārtraukti gatavojas dažādu krīzes situāciju, tostarp kara, pārvarēšanai. Kampaņā aicinām iedzīvotājus bruņoties ar zināšanām miera laikā, jo trauksmainos laikos būtiska nozīme ir ikviena indivīda spējām pārvarēt grūtības, kā arī palīdzēt līdzcilvēkiem un mūsu dienestiem."
Lai gan mūs sargā gan pašu bruņotie spēki, gan NATO spēki, arī individuālā un ģimenes līmenī ir svarīgi būt gataviem krīzes situācijām, norādīja Sprūds:
"Aicinām iedzīvotājus bruņoties ar zināšanām,
lai mēs tiešām visi kopā stiprinātu mūsu gatavības kultūru, lai mēs domātu un rīkotos nevis no baiļu pozīcijām, bet no drosmes, pārliecības un zināšanu pozīcijām, lai mēs būtu gatavi krīzes situācijām."
Šobrīd jau ir izdota un pieejama rokasgrāmata "72 stundas" jeb "Kā rīkoties krīzes gadījumā", bet nu tai nāk klāt papildu versija – rokasgrāmata "Kā rīkoties kara gadījumā", kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krieviju.
Buklets sākotnēji ir skatāms ziņu portālā "Sargs.lv", bet drīzumā AM plāno šo rokasgrāmatu izdot arī papīra formātā, tādējādi sasniedzot pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu, kas varēs izzināt šo bukletu.
Rokasgrāmatā būs informācija, kā rīkoties kara gadījumā –
par gatavošanos miera laikā, kā kopā ar ģimeni izstrādāt rīcības plānu, ko darīt evakuācijas gadījumā, konkrētākas lietas par karu – kā labāk patverties, kā labāk rīkoties apšaudes laikā, kā rīkoties ķīmiskā uzbrukuma laikā.
Kā skaidroja aizsardzības ministrs Sprūds, no vienas puses tas ir kā atgādinājums par to, kādā nedrošā laikmetā atrodamies. Tajā pašā laikā tā ir iespēja vēlreiz sniegt informāciju un bruņoties ar zināšanām, lai miera laikā cilvēki būtu gatavi jebkāda veida krīzes situācijām, jo, ja sabiedrība ir gatava, tad tas ir labākais instruments krīzes situācijās.
15. jūnijā, informatīvās kampaņas noslēgumā, 14 Latvijas pilsētās – Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā un Kuldīgā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizēti informatīvie pasākumi kuros ikviens iedzīvotājs varēs pārbaudīt savas zināšanas par gatavību krīzes situācijām un to pārvarēšanu.
"15. jūnijā 14 pašvaldībās, 14 novados būs arī konkrētas mācības, konkrētas praktiskās demonstrācijas gan par to, kā nodrošināt pirmo medicīnisko palīdzību, gan kā reaģēt uz trauksmes signāliem, gan kā veidot krājumus. Šeit būs arī pašvaldības iesaistītas. Tā ir tikai pirmā kārta, jo mēs vēlamies visās pašvaldībās, visos novados iziet cauri šādām praktiskām nodarbībām, lai tiešām šīs praktiskās iemaņas tiktu stiprinātas," skaidroja Sprūds.
Pasākumu plānots organizēt vienlaikus visās pašvaldībās, kur būs vairākas nodarbību vietas, stacijas, kurās karavīri, ugunsdzēsēji, mediķi dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām, kas jebkuram iedzīvotājam būtu noderīgas, piemēram, par rīcību pirmās palīdzības sniegšanā, kā radīt rīcības plānu krīzes situācijām, krājumus, un daudz ko citu.
Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns skaidroja, ka AM kampaņa par visu sākotnēji vēsta centralizēti, taču pasākumā iedzīvotāji varēs pārbaudīt aprakstīto bukletā praktisku nodarbību veidā un iegūt arī papildu informāciju:
"Katram iedzīvotājam ir jāsaprot sava loma – vai nu viņš būs aktīvs valsts aizstāvis, stājoties Zemessardzē, Nacionālajos bruņotajos spēkos un ar ieročiem rokās to sargās, vai arī parūpēsies vismaz par savu ģimeni, lai viņi neciestu un neturpinātu ciest pie dažādiem uzbrukumiem. Tāpēc ne tikai psiholoģiskā gatavība tādiem scenārijiem ir būtiska, bet arī fiziskā, sagatavojoties tam, ka šādi scenāriji var notikt. Nepieciešamība nodrošināt sevi, savu noturību ir tiešām būtiska."
AM, sadarbojoties ar pašvaldībām, šobrīd papildus veido arī vadlīnijas, kā pašvaldībām būtu jārīkojas krīzes situācijās.