Zaļās ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai, kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības un uzņēmējus kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā.
Aptuveni 500 kilometru garajā ceļā katru dienu kājām tiks mēroti 10 līdz 25 kilometru gari posmi. Ik dienu tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, ļaujot saprast reālo piekrastes piesārņojuma situāciju un veidojot pamatu praktiskai rīcībai un risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.
Vides izglītības fondā skaidroja, ka ekspedīcijas laikā būs arī iespēja izzināt piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem.
"Kopīgiem spēkiem arī nodrošināsim, lai pēc mums piekrastē paliek tikai pēdu nospiedumi – domājot par piekrastes un jūras saudzēšanu visos ekspedīcijas aspektos – sākot no atkritumu neradīšanas un šķirošanas, līdz pat ēdienkartes izvēlēm," norādīja fondā.
Ikviens, kurš vēlas būt klātesošs kampaņā, drīzumā varēs pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Grafiks aplūkojams mājaslapā.
Kampaņu "Mana jūra" īsteno nodibinājums "Vides izglītības fonds" sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un piekrastes aizsardzībā ieinteresētajām pašvaldībām. Kampaņas "Zaļā ekspedīcija" tiek īstenota Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE 2018. – 2020. gada projekta ietvaros "Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju".