Pērn 11. septembrī Piekrastes Vides aizsardzības biedrības aktīvisti pulcēja vairāk nekā 200 cilvēku, lai iebilstu pret likumprojektu, kas noteica nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu Skultes LNG terminālim, kas būtībā piešķīra zaļo gaismu tā realizācijai. Par to, ka likumprojekts ir atcelts, biedrība priecājas.
"Protams, ka sajūta ir brīnišķīga, bet nu tai līdzi, protams, nāk arī tādas pārdomas par to, kā tas viss process ir noticis. Daba un ekoloģija tiek pasargāta pilnīgi noteikti, bet lielākais ieguvums ir tas, ka vienkārši viens steigā pieņemts likums pēdējā 13. Saeimas sēdes laikā divos lasījumos ir atcelts," pauda biedrības valdes locekle Marta Timrota.
Tiesa, visi vietējie iedzīvotāji nav tik priecīgi, jo saskata arī ekonomiskos zaudējumus.
Vietvaras politiķi norāda, ka neviens nopietns vērtējums līdz pašvaldībai tā arī nenonāca, radot necaurspīdīguma iespaidu. Turklāt pašvaldībai nekāda ekonomiskā ieguvuma no tā nebūtu, lai arī ir zināmas raizes.
"Tas varētu ietekmēt tieši ostas turpmāku attīstību, jo skaidrs, ka tikai ar zvejniecību vai ar jahtu ostu ne tuvu nevar uzturēt ostas darbību, dziļuma nodrošināšanu. Tādā ziņā jebkurš jaunas kravas pārkraušanas veids paplašina iespējas attīstīt ostu, bet tas nekādā ziņā neietekmē tieši pašvaldību kā tādu," sacīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionu apvienība).
Tikmēr biedrības aktīvisti norāda – neskatoties uz projekta atcelšanu, bažas saglabājas, tādēļ sekos līdzi notikumu attīstībai.
"Redzot, kā tapa šis likums, man drošības sajūtas vēl nav, jo ir skaidrs ka tas viss stāv uz ļoti kustīgiem pamatiem, un es gribētu redzēt no valdības kaut kādu skaidru turpmāko virzību, plānu," pauda Piekrastes vides aizsardzības biedrības dibinātāja Baiba Baumane.
Biedrība vēlas panākt, ka tiek noteikti precīzi kritēriji par piekrastes aizsardzību, iezīmējot likumos noteikumus, kas liegtu īstenot vidi būtiski ietekmējošus projektus.