Melojot par nelaimē iekļuvušu tuvinieku, telefonkrāpnieki prasa līdz 18 000 eiro

Valsts policija saņem iesniegumus par telefonkrāpniekiem, kuri iedzīvotājiem stāsta, ka viņu tuvinieki ir iekļuvuši negadījumā. Par to policijā ziņojuši vairāki rīdzinieki. Krāpnieki melojuši, ka, lai neuzsāktu krimināllietu un izvairītos no nepatikšanām, esot jāsamaksā prāva naudas summa. Krāpnieki iedzīvotājiem lūguši no pāris tūkstošiem līdz pat 18 000 eiro. Ņemot vērā krāpnieku augsto aktivitāti, Valsts policija aicina būt uzmanīgiem.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldē pēdējās nedēļas laikā ir saņemti vairāki iesniegumi no cietušajiem, kuri apkrāpti, noziedzniekiem izmantojot krāpšanas shēmu, kas bija izplatīta jau pirms ilgāka laika. Proti, cietušie saņēmuši telefona zvanu no nezināmas personas, kas apgalvojusi, ka ir no policijas. Svešinieks stāstījis, ka sazvanītā iedzīvotāja tuvinieks iesaistīts negadījumā, un, lai policija neuzsāktu kriminālprocesu, esot jāsamaksā nauda.

Iedzīvotāji, sarunājoties ar krāpnieku, klausulē dzirdējuši cilvēka vaidus. Pārjautājot, vai tas ir viņu radinieks, saņēmuši apstiprinošu atbildi.

Apkrāpa? Ziņo LTV!

Lai izpētītu, kādus paņēmienus krāpnieki lieto un kādēļ viņiem reizēm izdodas apvārdot pat lielākos skeptiķus, Latvijas Televīzija (LTV) aicina palīgā ikvienu, kurš cietis no krāpniekiem.

Ziņo LTV par krāpniekiem:

Telefonkrāpnieki nepārtraukti uzturējuši sarunu un pārliecinājuši, ka nepieciešams tikties klātienē, lai nodotu naudu un izvairītos no lielām nepatikšanām.

Atsevišķos gadījumos prasīti, piemēram, 18 000 eiro. No iedzīvotājiem, kuriem nav bijusi prasītā naudas summa, paņemts mazāk naudas. Tā rezultātā no iedzīvotājiem izkrāptas dažādas summas no dažiem tūkstošiem eiro līdz pat 15 000 eiro.

Lielākoties cietušie naudu atdevuši, braucot un tiekoties ar kurjeru iepriekš sarunātā vietā, bet kādā gadījumā nauda pat nodota svešiniekam pa logu. Saistībā ar visiem gadījumiem uzsākti kriminālprocesi un notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu noziegumā iesaistītās personas un precīzus notikušā apstākļus.

Valsts policija aicina ņemt vērā, ka ne Valsts policijas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai prasītu naudu vai piekļuves kodus Jūsu bankas kontiem. Tāpat likumsargi nekad neprasīs datoros vai mobilajos telefonos instalēt dažādas programmatūras, ar kurām iespējams attālināti pieslēgties ierīcei. Saņemot šādu zvanu, tas ir jāpārtrauc. Likumsargi arī atgādina, ka ļoti bieži krāpnieki sūta viltus fotogrāfijas ar it kā policistu dienesta apliecībām – policija šādi nerīkojas.

Ja tomēr māc bažas, vai zvanīts no valsts iestādes, vienmēr ir iespējams pārtraukt sarunu un piezvanīt pa iestādes oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru, lai to noskaidrotu. Kā arī uzzvanīt saviem tuviniekiem un pārliecināties, vai ar viņiem viss kārtībā. Krāpnieki nepārtraukti izdomā jaunus stāstus, kā izvilināt no iedzīvotājiem naudu, brīdina policijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti