Augusta vidū 147 pieviltie ceļotāji atgriezās Latvijā ar PTAC un Ārlietu ministrijas organizētiem repatriācijas reisiem. Jauniešu grupu repatriāciju uzsāka saistībā ar SIA "Fisom" nespēju pildīt uzņemtās saistības – nogādāt ceļotājus Portugālē, kur tiem solīta sērfošanas nometne. PTAC konstatējis, ka uzņēmumam ir likviditātes problēmas un tas nespēj pilnībā vai daļēji pildīt savas saistības un sniegt kompleksos tūrisma pakalpojumus.
Ceļotājiem, kuriem ar komersantu bijis noslēgts līgums un kuri cietuši no kompānijas īpašnieka bezatbildīgās rīcības, ir iespēja atgūt SIA "Fisom" samaksāto naudu. Pieteikties atmaksai iespējams gan gadījumā, ja solītais ceļojums netika uzsākts, gan tad, ja tas ticis pārtraukts.
PTAC informē, ka iesniegums jāsniedz līdz šī gada 16. septembrim. Šis aicinājums attiecas arī uz tiem patērētājiem, kuri līdz šī paziņojuma publicēšanai jau ir iesnieguši PTAC iesniegumu ar lūgumu palīdzēt risināt strīdu ar SIA "Fisom". Iesniegumam jāizmanto centrā izstrādātā veidlapa, kura publicēta PTAC tīmekļvietnē.
Ceļotājiem atmaksājamo izdevumu apmēru aprēķinās procentuāli nenotikušā vai pārtrauktā tūrisma pakalpojuma apmēram un proporcionāli ceļotāju skaitam, kuri būs pieteikušies PTAC līdz 2024. gada 16. septembrim (ieskaitot), to samaksātajai summai un nodrošinājuma apmēram.
KONTEKSTS:
Spānijā iestrēga vairāk nekā 100 bērni un jaunieši, kam apsolītā sērfošanas nometne Portugālē beidzās, vēl neiesākusies. Daļa vecāku devās pēc bērniem ar automašīnām, citi brauc mājup ar tuvinieku vai apdrošinātāju iegādātām aviobiļetēm. Pārējiem Latvijas valsts palīdzēja atgriezties ar autobusiem.
Tūroperators "Fisom", kurš bija atstājis savus klientus likteņa varā, faktiski ir organizējis nelegālu "nometni" ārzemēs, atzina Bērnu aizsardzības centrā, kura praksē šis ir pirmais tāds gadījums.