Tradīciju skolas pirmās tikšanās tēma ir ziema. Bērni kopīgi izskraidījušies tradicionālajās rotaļās, tāpat arī iemēģinājuši dažādu instrumentu spēli. Lielākā dienas kulminācija bija brauciens no lielā muzeja kalna.
"Mēs šodien braucām no kalna. – Mēs šodien iepazināmies ar dažādiem folkloras mūzikas instrumentiem, muzicējām, dziedājām, gājām visādās rotaļās," stāstīja pasākuma apmeklētājas no Dagdas Dārta un Alise.
Idejas autore ir Andrupenes lauku sētas muzeja novadpētniece Evija Maļkeviča-Grundele. Arī viņa ir bērnu mamma, kura aizraujas ar tradīciju pētīšanu.
"Tā kā man pašai ir mazi bērni, vienmēr gribas ar viņiem kopā nedaudz lielākā pulkā padarboties, iet rotaļās," skaidroja Evija.
Andrupenes lauku sētas vadītāja Skaidrīte Pauliņa piebilda: "Kopā esot dārziņā vai vēl kaut kur, māmiņas saprot to, ka bērniem ziemā ir tikai televizors, datori, bet gribas, lai ziemas laikā bērns izdarītu kaut ko prātīgāku".
Andrupenes lauku sēta īpaši papildina tradīcijas skolas būtību, ļaujot saimēm izbaudīt 20. gadsimta sākuma Latgales lauku dzīves burvību caur sadzīves priekšmetiem un lauku mājas elementiem, tāpat arī kulināriju.
"Tas ir tāds pasākums, kas māca latvisko bērniem no mazas kājas. Arī latgalisko. Jo mēs savā ģimenē, jā, mēs esam latgalieši, bet ir tā iegājies, ka savā starpā runājam latviski," stāstīja mamma Līga.
Skaidrīte Pauliņa stāstīja, ka pasākumā "pēc aukstā kalna mēs baudām karstu zupu. Tas arī ir viens no ziemas priekiem – ienākt siltā istabā un ieēst kaut ko siltu".
"Svinot gadskārtas, paskatīties, kas varbūt ir tipiskāks Latgalei, mūsu pusei. Piemēram, pie mums nav dzirdēts nekas par Ūsiņiem, kas varbūt ir vairāk izplatīts citās Latvijas pusēs. Pie mums ir vairāk aktuāla Jura diena," par ideju stāstīja Evija Maļkeviča-Grundele.
Nākamās tikšanās tēma – Meteņdiena, un tā norisināsies jau 11. februārī.