Valsts pārbaudes darbu sistēma, par ko iesaistītajām pusēm bija vislielākās raizes, eksāmenu izturējusi. Un, lai gan bijušas dažādas aizķeršanās, kas skolām jāpalīdz atrisināt, eksāmenam visi skolēni pieslēdzās un varēja pildīt tā uzdevumus.
Bijušas arī problēmas, bet tās esot pārvarētas.
"Mēs esam saskārušies ar atsevišķām tehniskām problēmām vai izaicinājumiem, kurus mēs esam mēģinājuši šodien novērst, lai katrs skolēns tiešām var pabeigt savu eksāmenu. Bija arī sistēmiski izaicinājumi, kas saistījās ar nenopublicētu atsevišķu satura elementu daļu, kas tika risināti pēc procesu plānojuma," pastāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.
Eksāmenam pieslēdzās vairāk nekā 300 skolēni. "Sistēma ir tiešām izturējusi. Šeit mēs katru izglītības iestādi uzraugām atsevišķi. Apkalpojam jebkuru ienākošo zvanu. Katrā gadījumā zvanu nemaz nebija tik daudz, bet lietotāju atbalsta dienests ir ļoti intensīvi strādājis," sacīja Voroņenko.
Šī mācību gada noslēgumā tiešsaistē notiks arī eksāmens ģeogrāfijā, kā arī kultūrā un mākslā. Katru gadu tiešsaistes eksāmenu skaits tiks palielināts.
KONTEKSTS:
No 2022./2023. mācību gada paredzēta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē.
Pērn novembrī augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums angļu valodā bija pirmais solis, lai virzītos uz šo noteikumu praktisko realizāciju. Tiesa, daudzās skolās skolēni netika pie pirmā tiešsaistes eksāmena izmēģināšanas.