Ārzemnieku integrācijai sagatavos vismaz 100 latviešu valodas pedagogus

Latvijas Universitātē (LU) plānots izveidot studiju programmu, lai sagatavotu vismaz 100 latviešu valodas skolotāju, kas to mācīs kā svešvalodu pieaugušajiem, paredz valdībā otrdien, 18. jūnijā, atbalstītā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere.

IZM prognozē, ka 100 pedagogi indikatīvi varēs nodrošināt latviešu valodas apguvi 4800 personām gadā, veicinot pieaugušo ārzemnieku integrēšanos Latvijas sabiedrībā un iekļaušanos darba tirgū.

IZM norāda, ka Latvijā katru gadu no trešajām valstīm vidēji ieceļo apmēram 5000 cilvēku, taču ar esošajiem resursiem valodas kursus ir iespējams nodrošināt ne vairāk kā 10% jaunpienācēju.

"Lielais imigrantu skaits, Ukrainas un citu valstu civiliedzīvotāji, ārvalstu studējošie, diasporas pārstāvji un izmaiņas Imigrācijas likumā ir būtiski priekšnosacījumi valsts valodas pozīciju stiprināšanai un latviešu valodas apguves piedāvājuma paplašināšanai, latviešu valodas kā svešvalodas mācīšanas metodikas pilnveidei, mācību materiālu atbilstības, pieejamības, pievilcības nodrošināšanai, kā arī jomas speciālistu – latviešu valodas kā svešvalodas skolotāju – sagatavošanai," pamato ministrija.

Latviešu valodas apguve tuvākajā laikā jānodrošina vismaz 100 000 imigrantu Latvijā,

tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem, personām ar termiņuzturēšanās atļaujām un personām, kam jāapliecina latviešu valodas prasme atbilstoši izmaiņām Imigrācijas likumā. Tādēļ samērā īsā laika periodā ir jāsagatavo pietiekams skolotāju skaits.

Paredzēts, ka LU programmu īstenos sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru. 

"Sagatavotie latviešu valodas pedagogi nodrošinās kvalitatīvu valsts valodas apguvi, tādējādi sekmējot pieaugušo imigrantu integrēšanos Latvijas sabiedrībā un aktīvu iesaisti darba tirgū. Tiks veicināta imigrantu, kas ieguvuši kvalificētu izglītību ārzemēs vai veicina daudzveidīgas pašnodarbinātības un saimnieciskās darbības formas, nodarbinātība, kas palielina ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu," prognozē ministrija.

Pasākuma ietvaros plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 730,8 tūkstoši eiro, no tiem Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) finansējums ir 621 180 eiro, bet valsts budžeta līdzfinansējums – 109 620 eiro. Maksimālais ESF+ finansējuma apmērs nepārsniedz 85% no projekta kopējā attiecināmā finansējuma. Savukārt kopējais pieejamais finansējums ir 615 498 eiro, no tiem vairāk nekā 523 tūkstoši eiro no ESF+.

Projekta īstenošanas uzraudzībai IZM izveidos projekta uzraudzības padomi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti