Viņš teica, ka partija jau pagājušajā nedēļā esot identificējusi potenciālu interešu konfliktu šajā situācijā, jo Vitenbergs savulaik bija satiksmes ministrs, bet parlamentārās izmeklēšanas komisija savā darbā noteikti pievērsīsies arī jautājumiem, kas tika pieņemti Vitenberga ministrēšanas laikā.
"Mēs nevaram būt situācijā, kurā Jānis Vitenbergs izmeklē pats sevi, tāpēc es, protams, ceru, ka NA mainīs savu pārstāvi," sacīja Šuvajevs.
Tikmēr "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka situācija ar Vitenberga virzīšanu "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijā ir duāli vērtējama.
"Skaidrs, ka būs dīvaina sajūta tad, kad risinās jautājumus par viņa [ministrēšanas] laikā esošajiem jautājumiem. Bet, no otras puses, tā viņa pieredze, zināšanas un pieredze darbā ar dokumentiem var palīdzēt atkal priekš komisijas," norādīja Bergmanis.
KONTEKSTS:
Saeima pagājušajā nedēļā pēc opozīcijā esošo AS, NA, "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un pie frakcijām nepiederošo kopā 34 deputātu priekšlikuma nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par "Rail Baltica" projekta virzībā pieļautajām kļūdām.
Darbam "Rail Baltica" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijā NA izvirzījusi Vitenbergu, "Apvienotais saraksts" – Andri Kulbergu (AS) un "Latvijas pirmajā vietā" – Kristapu Krištopanu (LPV). Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) parlamentārajai izmeklēšanas komisijai pieteikusi Ģirtu Štekerhofu, "Progresīvie" (P) – Skaidrīti Ābramu, "Jaunā Vienotība" (JV) – Ati Labuci un "Stabilitātei" – savas frakcijas deputātu Amilu Saļimovu.
Atsevišķi politiķi sociālajos tīklos gan pauduši bažas, ka Vitenbergs kā bijušais satiksmes ministrs varot nonākt interešu konfliktā ar savu darbu komisijā.
Saeimai par komisijas locekļu ievēlēšanu paredzēts lemt ceturtdien, 20. jūnijā.