Dienas ziņas

Latgalē policija reidā reģistrē daudz pārkāpēju

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Dzīvnieku aizsardzības biedrība Aizkrauklē lūdz palīdzību

Līdz gada beigām saimnieki jāatrod 27 kaķiem – dzīvnieku sargi Aizkrauklē lūdz palīdzību

Dzīvnieku aizsardzības biedrībām, kuras līdz šim savās telpās turēja dzīvniekus, līdz gada beigām jāpieņem lēmums — vai nu kļūt par patversmi, vai arī atteikties no dzīvnieku turēšanas. Palīgā saucieni sociālajos medijos un citos veidos atskanējuši no Aizkraukles, kur dzīvnieku aizsardzības biedrībai "Felida" līdz gada beigām jāatrod mājas vairākiem desmitiem kaķu. 

Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Felida" ilggadējā darbiniece Dagmāra Dzirkale par katru patversmes iemītnieku var izstāstīt, kā viņš ticis pie vārda, kā nokļuvis biedrībā un kas tam vislabāk garšo. Viens no viņas favorītiem ir kaķis Daugaviņš jeb iesaukā Prezidents.

"Daugaviņš pie mums nokļuva apmēram pirms trīs gadiem no Daugavmalas, un tāpēc viņš ir Daugaviņš. Viņš toreiz bija atradis mājas pie makšķerniekiem jeb 'pudeles brāļiem'. Tā viņš tur ilgi dzīvoja.

Es reiz Daugaviņam solīju, ja "Felidu" likvidēs un, piemēram, man mājās būs kaut 20 kaķi, tu tad būsi 21. Solījumu viņam nelauzīšu," saka Aizkraukles dzīvnieku aizsardzības biedrības "Felida" valdes locekle Dagmāra Dzirkale.

Bezpeļņas organizācija, biedrība "Felida" Aizkrauklē darbojas 14 gadus, lielākoties palīdzot kaķiem atrast jaunas mājas. Tagad biedrība saskārusies ar nopietnu izaicinājumu.

"Varētu teikt, ka viss sākās šī gada pavasarī, kad Saeima ierosināja likuma izmaiņas par biedrību un patversmju darbību. Tas nozīmē, ka biedrībām vairs nav tiesību savās telpās turēt kaķus kā agrāk," skaidro biedrības valdes locekle Inta Krieva.

Likums paredz, ka visām dzīvnieku aizsardzības biedrībām, kas sistemātiski aprūpē dzīvniekus, līdz gada beigām jāreģistrējas kā dzīvnieku patversmēm un dzīvnieku turēšanas vietas jāiekārto atbilstoši prasībām.

Biedrības telpas ir par mazu, tās atrodas pilsētas centrā, tā nevar pieņemt zem sava spārna arī suņus, un papildu naudas biedrībai nav, tāpēc tā vērsās publiski pēc palīdzības un ir sadzirdēta – interese par kaķiem ir liela.

"Pašlaik mūsu aprūpē ir 27 kaķi, kuriem nepieciešamas pastāvīgas mājas. Pavasarī tie bija 75, tagad esam krietni pastrādājuši, un vairāk nekā 50 kaķi ir adoptēti," atzīst Krieva.

Pašvaldība šo gadu laikā dažādos veidos ir biedrībai palīdzējusi, bet pēc jauno noteikumu pieņemšanas atzīst, ka jaunas patversmes izveidošana būs dārga – tas prasīšot vismaz 80 000 eiro, klāt jārēķina vēl arī apkures un citas izmaksas.

"Pašvaldība patversmes dibināšanu šobrīd neapsver, bet nākotnē visādi var būt. Tas ir, protams, atkarīgs no finansiālās situācijas pašā pašvaldībā," stāsta Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks Aigars Zīmelis.

Tomēr pašvaldība meklē iespējas, kā risināt situāciju, norādot, ka līgums ar biedrību noslēgts līdz gada beigām. Tātad vēl ir laiks.

Šobrīd neviens cits komersants vai organizācija nav izrādījusi interesi par dzīvnieku patversmes izveidi Aizkrauklē. Pēc gadu mijas bezpajumtes kaķi bez palīdzības netikšot atstāti, tā sola vietvarā. Par tiem varēs parūpēties  dzīvnieku glābšanas dienests, nogādājot kaķus patversmē  Ķekavas novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti