9. maijā aizliedz atsevišķus izklaides pasākumus un pirotehniku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

9. maiju nenoteiks par Ukrainā karā bojāgājušo un cietušo piemiņas dienu, kā to rosināja "Apvienotais saraksts", taču 9. maijā būs aizliegti svētku un izklaides pasākumi, kuri neatbilst valsts drošības interesēm, slavina militāro agresiju vai nepatiesi atspoguļo vēsturiskos notikumus, kā arī  būs aizliegts izmantot pirotehniku.

Saeima ceturtdien, 20. aprīlī, steidzamības kārtā divos lasījumos, nevienam deputātam nebalsojot pret, pieņēma Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sagatavoto likumu, kas paredz aizliegt 9. maijā pirotehniku un atsevišķus pasākumus.

Likuma mērķis ir aizstāvēt drošības intereses, "nepieļaut Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu", arī

nepieļaut sabiedrības šķelšanu, kara, militāras agresijas, totalitārisma, vardarbības slavināšanu, kā arī nepatiesu vēsturisko notikumu atspoguļojumu.

Tāpat likuma mērķis ir "solidarizēties ar Ukrainas tautu, kuras valsts suverenitāte, neatkarība un teritoriālā integritāte tiek apdraudēta Krievijas militārās agresijas rezultātā, un pieminēt Ukrainā cietušos un bojā gājušos".

Likums nosaka, ka turpmāk 9. maijā visā Latvijā publiskajā ārtelpā aizliegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, izņemot tādus publiskus pasākumus, kuri nav pretrunā ar likuma mērķi.

9.maijā varēs rīkot pasākumus, lai solidarizētos ar Ukrainas tautu un pieminētu Ukrainā cietušos un bojāgājušos.

Ja neatbilstošā pasākuma rīkošanai vajadzīga pašvaldības atļauja, vietvara šo atļauju neizsniegs, paredz jaunais likums.

9. maijā visu diennakti, kā arī 10. maijā laikā līdz plkst. 7.00 būs aizliegta pirotehnisko izstrādājumu izmantošana.

Likums arī nosaka, ka pašvaldības anulēs atļaujas publisku pasākumu rīkošanai tās teritorijā 9. maijā, ja tādas izsniegtas līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai.

"Visiem zināms, ka 9.maijs ir diena, kuru atsevišķa sabiedrības daļa izmanto totalitāro un okupācijas režīmu slavināšanai, un mūsu interesēs ir nepieļaut tādu pasākumu norisi, kas noniecina mūsu vērtības, šķeļ sabiedrību, slavina militāru agresiju un veicina nepatiesu vēsturisko notikumu atspoguļojumu," paudusi par likuma projekta virzību Saeimā atbildīgas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante ("Apvienotais saraksts") .

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likumā nav noteikti termiņa ierobežojumi, līdz ar to tam jāattiecas uz visiem 9. maija datumiem nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti