Eiropas Parlamenta deputāts Ansis Pūpols LTV interviju nesniedza, vien atsūtīja video, kuru publicēja savos sociālajos tīklos, kurā viņš pauž, ka
viņa padomnieka, Ogres novada mēra pienākumos būs padomi jautājumos par Ukrainu.
"Viņa zināšanas Ukrainas lietās un reemigrācijas jautājumos man būs nenovērtējams atbalsts. Viņa kontakti Ukrainā ir milzīgi. Tādēļ būtībā tas man ir pagodinājums, ka viņš būs mans padomnieks. Kas attiecas uz atalgojumu – tas būs simbolisks," klāstīja Pūpols.
Atalgojums simbolisks, jo pienākumi jāpilda vien mēnesi, līdz Pūpols zaudēs parlamentārieša mandātu. Arī darba stundu skaits ierobežots. Helmanis savieno amatu ar mēra pienākumiem, tāpēc drīkst strādāt vien piektdaļu slodzes.
Precīzu padomnieka atalgojumu par piektdaļu slodzes uz vienu mēnesi Pūpols neatklāja.
Par amatu savienošanu ceturtdien, 20. jūnijā, lēma domes ārkārtas sēdē. Helmanis gan noliedza, ka sēde sasaukta tieši amatu savienošanas jautājuma dēļ.
Latvijas Televīzijai zināms, ka Helmanis un Pūpols ir savstarpēji pazīstami. Ceturtdien telefona sarunā Ogres novada mērs to nedz noliedza, nedz apstiprināja. Viņa uzdevums esot palīdzēt Ukrainas jautājumos.
"Viņam ir iespējas piesaistīt ekspertus, lai dotu padomus. Viņš izvēlas labāko ekspertu no pašvaldību vadītājiem, kas ir tiešā sadarbībā ar Ukrainu. Ukrainas jautājumiem. Mums ir trīs sadraudzības pilsētas. Viena ir Čerņihiva. Es skaitos kā goda pilsonis Čerņihivas apgabalā," stāstīja Helmanis.
Uz jautājumus, vai viņš ar Ansi Pūpolu ir pazīstams arī privāti, Helmanis atbildēja ar pretjautājumu: "Bet vai tas traucē dot viņam padomus par šiem jautājumiem? Jūs sakāt, ka es par maz esmu bijis Ukrainā vai neesmu redzējis, neesmu sadarbojies? Mēs runājam par kompetencēm."
Uz Briseli Helmanis nebraukšot, padomus došot no Latvijas. Vai tas traucēs mēra amata pienākumiem, Helmanis atbildēja izvairīgi, sakot, ka viņš ceturtdienas domes balsojumā nepiedalījās, bet deputāti vienbalsīgi nobalsoja par amatu savienošanu.