Mūzika ir tikai viena no nometnes "Sūpluok" radošajām aktivitātēm. Jaunieši apgūst tautā iemīļotu dziesmu melodijas un sacer arī paši savus skaņdarbus. Dažādas citas mākslas un tradīcijas nedēļas garumā izzina vairāk nekā 30 dalībnieki.
Nometnes dalībnieks no Kurzemes Romualds Vistopols: "Es esmu no Kurzemes. Tur ir tāda Pūres apkaime. Gandrīz visi mani radinieki ir latgalieši. Mans vectēvs un vecāmāte, mēs visi to uzturam, cenšamies, lai latgaliešu valoda ietu uz priekšu."
Estere Zvirgzdiņa no Augšlīgatnes: "Mana vecāmamma un vectēvs ir no Latgales, un viņi šeit dzīvo, un mana draudzene ieteica šo nometni. Es nemāku vispār runāt latgaliski, bet es saprotu."
Nometne Rogovkā notiek jau piekto reizi, un šogad lielāka vērība pievērsta izdzīvošanas prasmju apguvei krīzes situācijās, pastāstīja izdzīvošanas prasmju meistarklases vadītājs Edgars Provejs.
Nodarbībās jaunieši arī sporto, mācās latgaliešu valodu, pēta dzimtu vēsturi un personvārdu nozīmi.
Piemēram, nometnes nosaukums "sūpluok" apzīmē tādu vērtību kā "būt kopā un blakus".
Nometnes dalībniece no Preiļiem Rasa Skrivļa-Čevere: "Taisām radošas maskas ar saviem mīļākajiem varoņiem. Cepam visādus latgaliešu gardumus, kā piemēram, biezpiena kūku."
Dalībnieki nometnei pieteicās rekordātri – pāris dienu laikā. Organizatori novērojuši, ka līdzīga veida piedāvājums Latgalē ir mazs, un turpmāk jau valsts līmenī ilgtermiņā jādomā par atbalstu šādu nometņu norisei dažādās vietās reģionā visas vasaras garumā.
"Tā ir iespēja katru vasaras nedēļu izmantot tādai nometnei. Tas būtu gan lielāks ieguvums sabiedrībai, gan, protams, arī pašiem jauniešiem," sacīja nometnes organizatore Ilga Šuplinska.
Pagaidām vēl nav zināms, vai turpmāk nometne notiks katru gadu vai ik pēc laika. Šogad, svinot jubilejas gadu, visi kopā iedziedāja arī nometnes himnu.