Krustpunktā

Krustpunktā: Budžets aiznests uz Saeimu, pārbaudīs Aizsardzības ministrijas būvprojektus

Laikmeta krustpunktā

Armands Birkens: Tagad pārstāšu koncertēt un es vērsīšos pie rakstniecības

Krustpunktā Lielā intervija: Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Jānis Vētra

Jauno mediķu pārstāvis: Ārstu biedrībai jāpublisko savs verdikts par Bērnu slimnīcu nomelnojušo pediatru Medni

Gan paši ārsti, gan sabiedrība ir pelnījuši uzzināt, ko lēma Latvijas Ārstu biedrība Āgenskalna klīnikas ārsta Edgara Medņa lietā par nomelnojošiem izteikumiem, tā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Jānis Vētra. Mednis sociālajos medijos ar difteriju saslimušā bērna nāvē vainoja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstus. Izskatīt lietu LĀB Ētikas komisijā aicināja Latvijas Pediatru asociācija, taču lēmums pēc Medņa lūguma nav publiskots.

Sertificētā pediatra Edgara Medņa nomelnojošie izteikumi par Bērnu klīniskās universitātes ārstiem, apgalvojot, ka viņi ir vainojami ar difteriju saslimušā bērna nāvē, tika izvērtēti Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Ētikas komisijā. To pieprasīja Latvijas Pediatru asociācija. Taču sēdē pieņemto Ētikas komisija atteicās publiskot. To nezina arī iesniedzēji.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs Jānis Vētra uzskata, ka lēmums ir jāpublisko.

"Gan ārsti, gan sabiedrība ir pelnījuši uzzināt, kas ir lemts. Tas ir saprotams process, kad kāds kaut ko ir publiski paudis. Vai mēs sakām, ka tam ir tālejošākas sekas, vai to visu nosaucam tikai par vārda brīvību? Un pieļaujam, ka šādā veidā komunicēt var gan ar kolēģiem, gan sabiedrību?" pauda Vētra.

Viņaprāt, no ētiskās puses būtiskākais ir tas, ka kāda pacienta ģimenes traģēdija ir izmantota personīgiem mērķiem, publicitātes veidošanai.

Uz jautājumu, vai tas palīdzētu robežas saprast arī ārstiem, Vētra atbildēja apstiprinoši.

"Es domāju, ka noteikti. Šādi gadījumi nav tik bieži. Un šis varētu kalpot kā skaidrāka laukuma iezīmēšana – ko mēs pieļaujam un ko nē," sacīja Vētra.

Vētra arī uzskata, ka notikušais ir pietiekams pamats, lai lemtu par ārsta sertifikāta atņemšanu. Latvijā šāda prakse līdz šim neesot plaši izvērsta, taču citās Eiropas valstīs tā tas notiekot. LJĀA priekšsēdis arī uzsvēra, ka ētiskie pārkāpumi ir pietiekams pamats, lai atņemtu ārsta sertifikātu.

LĀB gan iepriekš publiski nosodījusi Medņa izteikumus. Taču ārsta sertifikāts, kuram bija jābeidzas šī gada 11. septembrī, ticis pagarināts līdz 2029. gada beigām. To pagarināja LĀB Sertifikācijas padome. Ētikas komisijas lēmums būtu būtisks solis, lai sertifikātu būtu iespējams atņemt, taču lēmums joprojām ir nezināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti