Dienas ziņas

Rīgā pielāgota ēka 125 kara bēgļu no Ukrainas izmitināšanai

Dienas ziņas

Turbulence – cik tā ir bīstama?

Nedēļas nogalē ūdens paņēmis sešas dzīvības

Traģiskas brīvdienas pie ūdenstilpēm – seši bojāgājušie

Aizvadītā nedēļas nogale bijusi traģiska pie Latvijas ūdenstilpēm, no kurām izcelti seši bojāgājušie, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

Piektdien plkst. 22.58 VUGD devās uz izsaukumu Ventspils novadā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, jūrā slīkst pieci cilvēki. Trīs cilvēki no ūdens bija izkļuvuši saviem spēkiem, bet vēl divus izvilka cilvēks, kas izsauca glābējus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un ugunsdzēsēji glābēji veica divu cilvēku atdzīvināšanas pasākumus, taču dzīvības glābt neizdevās un tika konstatēta cilvēku nāve.

Sestdien vakarā tika saņemts izsaukums uz Ventspils novadu, kur upē apgāzusies laiva ar trīs cilvēkiem. Divi bija nokļuvuši krastā pirms VUGD ierašanās, bet saskaņā ar saņemto informāciju viens cilvēks pazudis zem ūdens. Glābēji pārmeklēja upi, taču cilvēku neatrada, nedaudz pēc pusnakts darbu notikuma vietā noslēdzot. Svētdien cilvēka meklēšana turpinājās, un nedaudz pēc vieniem no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Naktī uz svētdienu nedaudz pēc pusnakts VUGD saņemts izsaukums uz Saldus novadu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, karjerā slīkst cilvēks. Glābēji pārmeklēja ūdenstilpi, bet cilvēku neatrada. Svētdien cilvēka meklēšana turpinājās, un nedaudz pirms vienpadsmitiem rītā no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kas nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Svētdien nedaudz pēc vienpadsmitiem rītā VUGD saņemts izsaukums uz Ventspils novada Tārgales pagastu, kur no dīķa izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem.

Svētdien īsi pirms desmitiem no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kanāla ielu Rīgā, kur no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas amatpersonām.

Šogad jau 63 cilvēki zaudējuši dzīvību uz ūdeņiem, tostarp peldsezonas laikā – jau 38 cilvēki, informēja VUGD pārstāve Anete Strazdiņa.

VUGD pārstāve Anete Strazdiņa
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Kopējais noslīkušo skaits ir vēl lielāks, jo šajā statistika netiek iekļauti bojāgājušie, kas izcelti pirms glābēju ierašanās.

Pie briesmām var novest spēju pārvērtēšana

Piesardzība jāievēro ikvienam, uzsvēra glābēji. Tipisks nelaimes iemesls ir savu spēju pārvērtēšana, sacīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 4. daļas komandiera pienākumu izpildītājs Lauris Žērdiņš: "Pieaudzis, sportisks cilvēks, nepīpē, nelieto alkoholu. 30 gadi. Viņš ieiet un – hop! Citam sirds, citam krampji. Visādi tecējumi aukstie ir, kur krampis var saraut. Pārvērtē savas iespējas."

VUGD aicina iedzīvotājus atpūtā pie un uz ūdens būt apdomīgiem un ievērot drošības prasības: nepeldēties alkohola reibumā, nepārvērtēt savas spējas, kā arī pieskatīt bērnus.

Arī biedrība "Peldēt droši", kas popularizē peldētprasmi un drošu uzvedību ūdenī, atgādina – ūdens jāciena. Pārgalvība un savu spēju pārvērtēšana var novest pie dzīvības briesmām. Piemēram, pārvietojoties ar jebkādu peldlīdzekli, drošības vestei jābūt uzvilktai neatkarīgi no tā, vai likums to pieprasa.

"Uzvilkt vesti ir kā piesprādzēties mašīnā. Mēs taču nebraucam ar domu, ka "šodien iekļūšu avārijā, šodien piesprādzēšos". Mēs sprādzējamies vienmēr, jo tā ir drošība.

Avārija uz ceļa notiek ļoti strauji. Tāpat arī uz ūdens viss notiek strauji," sacīja peldēšanas treneris, biedrības "Peldēt droši" pārstāvis Pāvels Murāns.

Ja gribas peldēt lielākus attālumus, tad to ieteicams darīt paralēli krastam nevis virzienā prom no tā. Savukārt, dodoties peldēt ar bērniem, jāizrunā ar viņiem drošās uzvedības noteikumi. Un arī pašiem vecākiem tie jāievēro.

"Ir tāds "izstieptās rokas" likums. Izstieptas rokas attālumā vienmēr jāatrodas vecākiem. Nevis tur, kaut kur ēniņā, pludmales pašā galā, bet pavisam tuvu. Ja bērns ir ūdenī, tad vecākam arī jābūt ūdenī un ar saviem bērniem jāizrunā drošības lietas," norādīja Murāns.

Gan glābēji, gan treneri uzsver – piepūšamie peldlīdzekļi, matrači, riņķi un tamlīdzīgi, ir tikai seklumam domātas rotaļlietas. Tos nedrīkst izmantot, lai peldētu dziļumā un arī spēlējoties ar tiem, jāuzmanās lai nenokļūtu pārāk tālu no krasta.

Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem, pārvietojoties ar ūdensmotociklu, burājot ar vējdēli, glābšanas vestei ir jābūt uzvilktai. Likumdošana nosaka, ka laivojot bērniem līdz 12 gadu vecumam ir jābūt glābšanas vestēs, bet ugunsdzēsēji glābēji aicina arī pieaugušos ģērbt glābšanas vestes!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti