Dienas ziņas

Latvija neliegs Krievijas sportistiem iekļūt Šengena zonā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī cīnās pret blaktīm dzīvokļos

Daugavpilī cīnās ar blaktīm dzīvokļos

Vismaz 30 daudzdzīvokļu mājās Daugavpilī ieviesušās blaktis. Cīņa pret tām nav viegla, jo viens no svarīgākajiem nosacījumiem: tās jāindē visu dzīvokļu īpašniekiem vienlaikus. Namsaimnieki norāda – veikt dezinsekciju ar speciālistu pieaicināšanu piespiedu kārtā privātīpašumos nav iespējams, bet koplietošanas telpās šie kaitēkļi ir iznīdēti.

Kādu Daugavpils daudzdzīvokļu namu blaktis pārņēmušas pilnībā. Lai apkarotu kaitēkļus, izlikts sludinājums, aicinot cīnīties pret tiem visiem kopā. Dzīvokļos LRT+ nelaida, taču uzņemtajās fotogrāfijās redzami neskaitāmi blakšu perēkļi.

"Blaktis ļoti ātri izplatās, tieši tāpēc pastāv situācija, kad mājā ne tikai viens dzīvoklis ir saindēts ar blaktīm, bet arī gandrīz visa māja. Un līdz ar to situācija sarežģījas. 30 mājās jau ir tāda situācija, mēs zinām par to tikai no sūdzībām," norādīja SIA "Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums" (SIA "DDzKSU") valdes locekle Nataļja Rustkova.

Konkrētās mājas iedzīvotāji runāt par blaktīm kameras priekšā atteicās, tomēr pilsētas ielās sastaptie norādīja, ka ziņas par blakšu izplatību Daugavpilī ir sasniegušas arī viņus.

Ingrīda: "Ir briesmoņi tiešām, jā. Bet kā indēt? Mēs netiekam galā. Konkrēti darba vietā. Mēģinām visādus variantus, lēnām iet uz priekšu šis tas. Mājās, paldies dievam, pagaidām nav."

Anželika: "Bīstami veselībai, ka viņi stipri kož, ka paliek iekaisumi ādā. Bet kā viņus indēt, nezinu."

Apkarot blaktis nav viegli – tad ir jāsadarbojas visiem dzīvokļu īpašniekiem, darbojoties reizē un iespējami pieaicinot arī speciālistus.

SIA "DDzKSU" 1. namu apsaimniekošanas iecirkņa vadītājs Edgars Andrjuščenko apstiprināja, ka koplietošanas telpās blaktis ir redzamas bieži, bet katru dzīvokli pārbaudīt bez īpašnieku atļaujas nevar: "Ja mēs nesaņemam nekādu sūdzību no dzīvokļa īpašniekiem, mēs nevaram saprast, kas tajā dzīvoklī notiek."

Blakšu izplatība Latvijā nav plaša, tomēr ir sastopama. Visvairāk – dienesta viesnīcās, atzina Veselības inspekcijā.

Entomologs, bioloģijas asociētais profesors Voldemārs Spuņģis stāstīja, ka gultas blakts ir asinssūcējs, kas savu upuri atrod, uztverot cilvēka organisma izstaroto siltumu. Tomēr blaktis nepārnēsā slimības.

"Gultas blakts nav nekas briesmīgs no kukaiņa viedokļa, no parazīta viedokļa. Gultas blaktīm ir tā, ka viņām kopš olas izdēšanas ir sešas attīstības stadijas, kuru laikā katrā stadijā viņas sūc asinis, lai varētu pāriet nākošajā stadijā," skaidroja Spuņģis.

Cīņa ar blaktīm ir sarežģīta, jo tās ātri vairojas un ir izturīgas, kā arī tām ir augsta rezistence pret ķimikālijām.

Viens no risinājumiem – speciālas ķimikālijas, kā arī gultas, matraču, citu mēbeļu tīrīšana ar karstu tvaiku, drēbju mazgāšana ne mazāk kā +55 grādos un perēkļu iznīcināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti