Ministru prezidente uzsvēra, ka mērķis ir saglabāt muzeju Stūra mājā. Vienlaikus viņa neredz šķēršļus namu pārdot, saglabājot muzejam nomas tiesības.
Siliņas vērtējumā nav pamatoti saglabāt valsts īpašumā visu namu, ja muzejs izmanto mazāk nekā 10% no kopējās mājas platības.
"Jābūt gana elastīgiem un jāsaprot, ka tik lielu objektu Rīgas centrā bez vīzijas no paša muzeja puses, ja tādas nav, mēs nevaram atļauties turēt vienkārši tukšu ēku. Ir jāatrod veids, kā mēs varam šo ēku izmantot. Ja sabruks māja, nebūs arī muzeja. Tāpēc jāatrod tas labākais veids, kā mēs varam saglabāt māju, lai saglabātos arī muzejs. Kas ir īpašnieks, tas jau ir sekundāri, ja mums paliek prioritāte saglabāt muzeju," sacīja Siliņa,
Ministru kabinetā par iespējamiem scenārijiem lems otrdien, 26. martā. Ja netiks atbalstīts priekšlikums namu pārdot vai neizdosies atrast pircēju, tad tikšot lemts par valsts finanšu piešķiršanu, lai muzejs varētu turpināt darbu.
KONTEKSTS:
Mūra ēkas Rīgā, Brīvības ielā 61, kas pazīstams gan kā Stūra māja, gan Tetera nams, ir valstiskas nozīmes īpašums, tomēr valsts funkciju nodrošināšanai nav nepieciešams.
Tāpēc "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) 2019. gadā rīkoja vairākas izsoles, paredzot iespēju šo vēsturisko ēku uz tuvākajiem 30 gadiem nodot privātā nomnieka rokās, saglabājot to valsts īpašumā. Taču privātajiem attīstītājiem tā ilgtermiņa noma nav saimnieciski pievilcīga, jo termiņš ieguldījumu atmaksai bija par īsu, secināja VNĪ.
Tāpēc jau 2020. gadā VNĪ lēma ēku pārdot, saglabājot vietu muzejam un iegūto naudu ieguldot valstij nepieciešamo objektu attīstībā. Sākotnēji šādas izsoles sākuma cena bija 4 247 000 eiro.