Latvijas Televīzija ceturtdien pievienojās RPP inspektoriem, lai pavērotu, cik droši jūtas cilvēki Brasā. Piektdien pilotprojekts beigsies.
Pašvaldības policija aptaujājusi vairāk nekā 120 cilvēku. Kopumā cilvēki apkaimē jūtas droši un pozitīvo atbilžu ir vairāk nekā negatīvo, bet ir iezīmējušās iedzīvotāju biežākās sūdzības, norādīja RPP inspektors Rolands Boitmanis:
"Tā ir drošība parkos, kapu teritorijā, apgaismojums. Varbūt tādi ne tik noziedzīgi nodarījumi, bet suņi bez pavadām."
Lielie kapi ir viena no galvenajām vietām, ko iedzīvotāji sauc par nelabvēlīgu vietu, kur nepatīk atrasties.
To apstiprināja arī Viktors, kurš dzīvo Brasā 21 gadu: "Lielajos kapos, nu, tas ir tāds pamatprincips – nakts stundās droši vien nevajadzētu staigāt, ja tu speciāli nemeklē problēmu."
Policijā uzsvēra, ka drošības rīka ideja ir ļoti ātri reaģēt uz iegūtajiem datiem.
Tā kā daudzi iedzīvotāji Lielajos kapos nejūtas droši, policija norāda, ka no maija tur, visticamāk, būs papildu patruļas.
Ar rīka palīdzību varēs analizēt, piemēram, cik bieži patruļas vajadzīgas, norādīja RPP galvenais speciālists stratēģiskās plānošanas jautājumos Staņislavs Šeiko.
Vēl iedzīvotājus satrauc iereibušas un publiski guļošas personas, nedrošību kapu teritorijā pavairo arī vājais apgaismojums. Policijas klātbūtne drošības sajūtu uzlabotu, pārliecību pauda RPP inspektore Anna Marija Ambaine: "Regulāra policijas patrulēšana, kas rezumējas ar, teiksim, mazāk guļošām personām uz ielām, tas pats, pieņemsim, kad apseko parkus. Jūtas drošāk tāpēc, ka jūt policijas klātbūtni kaut kādās neapgaismotās vietās."
Piektdien projektā iesaistītās puses satiksies, lai salīdzinātu rezultātus un pārrunātu, kā gājis. Aptauju Brasā atkārtos rudenī, lai redzētu, vai kaut kas mainījies. Visticamāk, šo rīku izmantos arī citās Rīgas apkaimēs.