Prezidents norādīja, ka valsts ārējā un iekšējā drošība politiskajā dienaskārtībā nonākusi jau sen – Saeimā un valdībā notiek dažādas diskusijas, atbildīgās institūcijas gatavojas visdažādākajiem iespējamajiem scenārijiem. Tāpat Rinkēvičs uzskata, ka valsts darbs šajā ziņā tiek testēts ar dažādiem izaicinājumiem – piemēram, ar draudu vēstulēm skolām un bērnudārziem un nelegālās migrācijas spiedienu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.
Tomēr prezidents atzīmēja, ka nemitīgi tiek pilnveidota par drošību atbildīgo iestāžu darbība.
"Jāsaprot, ka tuvākie 4–6 gadi būs ļoti sarežģīti. Mēs redzam, kas notiek Ukrainā, mēs redzam, kas notiek Izraēlā, mēs redzam tendences Eiropā. (..) Redzam, ka laiks jāpavada ne kādos nebūtiskos kašķos, bet jākoncentrējas uz mūsu valsts drošības stiprināšanu – gan finansiāli, gan pēc būtības iedzīvotājiem skatoties, kā viņi var iesaistīties valsts aizsardzības stiprināšanā, gan civilās aizsardzības stiprināšanā.
Ar drūmākajiem scenārijiem varbūt šobrīd neaizrausimies, aizrausimies vairāk ar to, ka mums jāsaprot, ka valsts drošība ir lielākā prioritāte un tā ir jāstiprina katru dienu," sacīja prezidents.
Tikmēr premjere Siliņa apstiprināja, ka jau patlaban valstī tiek strādāts "visos līmeņos", lai stiprinātu iekšējo un ārējo drošību.
"Valsts obligātais militārais dienests stiprinās mūsu kopējās aizsardzības spējas un kopējo izpratni, tāpat arī NATO spēku klātbūtne Baltijas jūrā, tas, ko darām, un tas, cik daudz mediji interesējas par to, kas notiek uz robežas. Es domāju, ka visi tie jautājumi kompleksi veicina mūsu kopējo drošības situāciju. Gan arī tas, kas ir parādījies manā dienaskārtībā, – militārās industrijas attīstība Latvijā, kas liecina, ka
kopumā valsts pakārtojas un mainās – no varbūt tādas lēnprātīgas, mierīgas dzīves bez ārēja apdraudējuma pamazām pārkārtojas uz daudz lielāku gatavību valstiskā līmenī," atzīmēja premjere.
Siliņa uzskata, ka katram jāieliek sava artava valsts drošības stiprināšanā.
"Es domāju, katrs ir dzirdējis, kas notiek Ukrainā un Izraēlā. Kopumā arī mūsu kritiskās domāšanas līmenis ceļas. Aizrauties ar drūmākajiem scenārijiem šobrīd nevajadzētu, jo riski un situācijas var būt ļoti dažādas. Mēs strādājam visos līmeņos. Ja mēs katrs izdarām darbu savā vietā, ja attiecīgie dienesti strādā un mēs stiprinām šos dienestus, manuprāt, tad mēs kopīgi arī esam un kļūstam stiprāki," pauda Siliņa.