KNAB izmeklētajā Kariņa lidojumu krimināllietā 2 personām noteiktas «tiesības uz aizstāvību»

Kriminālprocesā par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") komandējumos patlaban tiek vērtētas divu personu darbības un tām noteikts statuss "tiesības uz aizstāvību", noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB aģentūrai LETA apliecināja, ka kriminālprocesā izmeklējamā iespējamā noziedzīgā nodarījuma juridiskā kvalifikācija nav mainījusies, proti, birojs izmeklē iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta komandējumos.

KNAB veicot dažādas procesuālās darbības, tostarp pratina personas, kā arī no krimināltiesiskā aspekta analizē un vērtē informāciju, kas saņemta no valsts pārvaldes iestādēm, pauda birojā.

Birojā apliecināja, ka patlaban divām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Saskaņā ar likumu tiesības uz aizstāvību ir tādai personai, par kuru izteikts pieņēmums vai apgalvojums, ka tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu.

KNAB neatklāja, kurš no likumā paredzētajiem procesuālajiem statusiem piemērots minētajā gadījumā – personas, pret kuru sākts kriminālprocess, vai aizdomās turētā statuss.

KONTEKSTS:

Krišjānis Kariņš savā četrus gadus ilgajā premjerēšanas laikā 36 reizes ārvalstu vizītēs devās ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājis vairāk nekā 1,2 miljonus eiro. Vairākos gadījumos dārgie lidojumi izmantoti, lai Kariņš Latvijā varētu atgriezties piektdienas vakarā, pirms brīvdienām.

Kariņš to pamatojis ar nepieciešamību pārstāvēt Latviju un lietderīgu laika plānošanu, jo premjeram paralēli ārpolitiskajiem jautājumiem jārisina arī iekšpolitikas problēmas.

Tikmēr pārbaudi sāka Ģenerālprokuratūra un arī Valsts kontrole, kura secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski. Marta beigās Ģenerālprokuratūra nodeva KNAB izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā premjera komandējumos.

Kariņa lidojumi izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā, un šī gada martā Kariņš paziņoja par atkāpšanos no ārlietu ministra amata. 

Premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ierosināja dienesta pārbaudi pret Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski saistībā ar bijušā premjera speciālo lidojumu organizēšanu. Citskovski uz dienesta pārbaudes laiku arī atstādināja no amata.

Valsts kanceleja uzskata, ka atbildība par bijušā premjera Kariņa lidojumiem ir jāuzņemas premjera birojam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti