Dienas ziņas

Remigrantiem veido darba vietas

Dienas ziņas

Liepājā Zinātnes centrs "Dabas māja" svin četru gadu jubileju

Jaunie noteikumi, vecie ieradumi

Ķiveres jaunajiem velobraucējiem un skūteru vadītājiem obligāti – jaunie noteikumi, vecie ieradumi

No šī gada ķiveres ir obligātas velosipēdistiem līdz 16, bet elektroskrejriteņu vadītājiem – līdz 17 gadu vecumam. Iepriekš, braucot ar velosipēdu ķiveres bija obligātas līdz 12 gadiem. Šogad par ķiveru neesamību uzlikti gandrīz 300 administratīvie sodi, kopējā soda nauda – 15 000 eiro

Tomēr policisti novērojuši, ka ceļu satiksmes dalībnieki kļūst atbildīgāki, lai gan ir daļa jauniešu, kuri nezina par jaunajiem noteikumiem vai arī tos ignorē.   

Piemēram, viens no gadījumiem, kas fiksēts, dodoties reidā Valmieras ielās kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, kad ķivere nav lietota:

– Kam mums ir jābūt galvā?
– Ķiverei.
– Līdz cik gadiem ir jānēsā ķiverīte?
– Līdz 16 gadiem, pilniem 16, man šķiet.
– Kur ir tava ķiverīte?
– Es tikai pa kalnu nobraucu.
– Bet tu esi uz koplietošanas ceļiem.

Likumsargi stāstīja, ka jaunieši bieži izdomā oriģinālus attaisnojumus, kāpēc ķivere nav uzvilkta.

"Meitenes saka, ka frizūru saspiež. Tad ir nākamais, ko bieži saka, ka galvu spiež, bet ķiveri taču var pieregulēt," norādīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja pārstāve Liene Kaužēna.

Pusstundas laikā fiksēti trīs bērni, kuri pārvietojās bez ķiveres, lai arī tās ir blakus.  

Policija uzsvēra, ka liela loma likuma iemācīšanā ir ne tikai skolām, bet arī bērnu vecākiem.

"Ir tāda sabiedrības daļa, kas saka, – mamma nebija mājās un nebija, kas atgādina par to, ka jāuzliek ķivere galvā; vai arī domā – gan jau atkal pabraukšu garām, un neviens mani nepamanīs," sacīja Liene Kaužēna.

Kopš šī gada sākuma, kad tika ieviesta obligāta ķiveru lietošana velosipēdistiem līdz 16 un elektroskrejriteņu vadītājiem līdz 17 gadu vecumam.

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos valstī elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem ir piemēroti 276 administratīvie sodi. No tiem 108 gadījumos vadītāji bija alkohola reibumā, 15 gadījumos netika lietota ķivere, 22 gadījumos vadītājiem nebija vadītāja apliecības, kā arī fiksēti citi pārkāpumi.

"Salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, statistika ir apmēram tādā pašā līmenī ar ķiveru valkāšanu. Policisti neatrodas katru dienu uz ielām. Tas nav mūsu pienākums stāvēt vienā punktā un dežurēt, bet mēs braucam reidos," uzsvēra Liene Kaužēna.

Naudas sodi ir no 10 eiro līdz 70 eiro.

Traumatologi norāda, ka kopš stingrāku noteikumu ieviešanas smagāku galvas traumu gadījumi ir mazāk, taču joprojām slimnīcās nonāk pusaudži, kuri cietuši, nelietojot ķiveri.

"Tas vieglākais variants ir sasitums galvā, bet smagākos gadījumos tiek skartas galvas smadzenes. Tātad galvas smadzeņu satricinājums var būt, un smagākos gadījumos arī asinsizplūdums smadzenēs, kur operācija ir vajadzīga," stāstīja Vidzemes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis.

Viņš uzsvēra, ka būtu jāpievērš lielāka uzmanība arī ceļu un elkoņu aizsargu lietošanai, kā arī jāierobežo atļautais braukšanas ātrums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti