Dienas ziņas

Rīgā pedagogi no latviešu skolām palīdzēs kolēģiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvprātīgie padara Bērnu slimnīcas apmeklējumu patīkamāku

Brīvprātīgie padara Bērnu slimnīcas apmeklējumu patīkamāku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

"Patīkami, cik nu var būt patīkami slimnīcā." Tā stāsta mazā Džordža māmiņa, kuras dēls nonācis Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS). Ierodoties ārstniecībās iestādē, viņus sagaidījuši brīvprātīgie, kuri palīdz gan orientēties slimnīcas telpās, gan izklaidēt bērnus, gan aprunājas ar vecākiem. Bērnu slimnīca aicina iedzīvotājus pieteikties un kļūt par brīvprātīgajiem, nedēļā ziedojot dažas stundas sava brīvā laika, lai palīdzētu citiem. 

Džordžs šogad 1. septembrī uzsāks mācības skolā. Tomēr tieši pirms svinīgā notikuma viņš ir nonācis Bērnu slimnīcā. "Spēlēju futbolu, man ieslīdēja kājās, un es samežģīju kāju," stāsta mazais pacients.

Lai Džordžam slimnīcas apmeklējums būtu patīkamāks, talkā nāk Undīne Beatrise Kauliņa. Viņa ir BKUS brīvprātīgā, kura ar Džordžu aprunājas un piedāvā krāsojamo grāmatu.

"Es pati kā bērns biju šeit ļoti, ļoti bieži. Diemžēl tāda man bija pieredze, visādas traumas. Es atceros, cik grūti ir īpaši pusaudža vecumā vienai šeit. Es vienkārši vēlējos veicināt komfortu, lai nebūtu kā man bērnībā, kad tu nobīsties no ārstiem un slimnīcas," teic Kauliņa.

Kopš janvāra bērnu slimnīcā darbojas aptuveni 30 brīvprātīgo. Piemēram, Undīne studē medicīnu, savukārt liela daļa citu brīvprātīgo ir tēti un mammas bērniem, kas kādreiz nonākuši slimnīcā.

Ikviens no viņiem ir gatavs nedēļā ziedot pāris stundas sava brīvā laika, lai palīdzētu citiem labāk justies ārstniecības iestādē.

BKUS brīvprātīgā Anda Lūse: "Kā es saku, ir jābūt labajam gariņam, ir jābūt auklītei bieži vien ne tik ļoti bērniņam, bet jābūt auklītei vecākiem, jāpalīdz viņam orientēties, jo krīzes un stresa situācijās mēs visi zinām, ka varam neieraudzīt lietas, kas ir tepat acu priekšā."

BKUS brīvprātīgais Normunds Gudens: "Ja bērns atnāk ar sāpēm, miegains vai ar augstu temperatūru un arī vecākiem šķiet, ka bērns nevēlēsies komunicēt, tad pēc brīža bērns smaida, viņš par šīm sāpēm aizmirst. Šis rada īpašo pieredzi un gandarījuma sajūtu, kas ir rezultātā."

Šobrīd brīvprātīgie darbojas neatliekamas palīdzības uzņemšanā, bet slimnīcai ir plāns nākotnē viņus novirzīt arī uz citām nodaļām.

"Mēs rīkojam dažādas apmācības par komunikācijas rīkiem, par empātisku komunikāciju. Ieguvumi ir abpusēji," atzīst BKUS Pacientu pieredzes daļas projektu vadītāja Zane Kemlere.

Džordža māmiņa Zane ir priecīga par brīvprātīgo palīdzību, kas palīdzēja dēlam pirmajā slimnīcas apmeklējumā mazināt satraukumu.

"Brīvprātīgie uzreiz bija klāt un palīdzēja mums atrast visu, kur mums jāiet, kas jādara. Protams, ka tādā situācijā mums nebija līdzi nekas no mājām. Mums piedāvāja foršu grāmatiņu, kur viņš var tagad pavadīt laiku, kamēr mēs gaidām, kad mūs pieņems ķirurgs. Patīkami, cik nu var būt patīkami slimnīcā," sacīja puiša mamma.

Par brīvprātīgo var kļūt ikviens interesents no 18 gadu vecuma, piesakoties BKUS mājaslapas sadaļā "Vakances".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti