Pirms svētkiem Kuldīgas mākslas un izglītības koprades telpā "Adatu fabrika" notiek dāvanu darbnīcas. Meistars Māris ikvienu interesentu sagaida ar iepriekš izveidotām sagatavēm, kuras pēc pacietīga vairāku stundu darba pārvēršas par sirds formas kārbiņām. Māris nenogurstoši katram rāda un stāsta, ko darīt, lai ikvienam galarezultāts būtu nevainojams.
Sintija Lasmane uz Kuldīgu atbraukusi no Liepājas, pie šādas koka apstrādes ķērusies pirmo reizi.
"Man vispār gāja grūti. Jo, ikdienā strādājot ar citiem materiāliem, ar keramiku, ar stiklu, man likās, ka būs ļoti vienkārši griezt materiālu, līmēt. Salīmējot visas detaļas kopā, es redzu, kur ir tas milimetrs aizslīdējis. Un tad es saprotu, ka ir, ko mācīties," atzina Sintija Lasmane.
"Interesanti, tā kā mūzikā – ar steigu neko nevar. Līdz milimetriem. Es jau vienu laikam sabojāju. Tagad šis ir otrs variants. Es gribēju draudzenītei uztaisīt pārsteigumu, ka es pati esmu taisījusi," stāstīja kuldīdzniece Vaira Leite.
Diāna uz svētkiem atbraukusi ciemos no Īrijas un ļāvusies krustmātes aicinājumam iegriezties šai darbnīcā.
"Skolā mācījos metālapstrādi, kaut kas līdzīgs, ar koku neesmu strādājusi, bet ir interesanti. Es domāju, ka beigās būs bijis vērts," sacīja Diāna Strujeviča.
Par koprades telpu pārbūvēta vēsturiskā Adatu fabrika, kas bija kļuvusi par vidi degradējošu būvi.
Te darbojas arī prototipēšanas un kokapstrādes darbnīca. Tas nozīmē, ka te ikviens savu ideju meistara vadībā var pārvērst realitātē. Ja pirmssvētku darbnīcās, kurās sagatavots konkrēts izstrādājums, viss ir bez maksas, tad, nākot ar savu ideju, materiāli jānodrošina pašam.
"Cilvēks grib kaut ko uztaisīt un nevar. Es uzskatu, ka šeit var. Pirmkārt, jau es šeit esmu ar pieredzi. Un arī ar to, ka tehniskā bāze mums ir pamatīga," skaidroja prototipēšanas darbnīcas vadītājs Māris Saulgriezis.
Prototipēšanas darbnīca jau darbojas vairāk nekā gadu. Te cilvēki īstenojuši dažādas idejas – piemēram, kāds ar bērniem kopā izveidojis putnu būrīti, kāds logu slēģus, kāds krēslu, pat grāmatu plauktu, kāds pirmos prototipus uzņēmējdarbības uzsākšanai.
"Būtība ir vienkārša, es domāju, ka svarīgi ir uzdrīkstēties. Nebaidīties. Daudzi jūtas neērti, ka ir viens pret vienu ar meistaru, bet es domāju, ka ir jāuzdrīkstas, jānāk un jājautā," sacīja Māris Saulgriezis.