Līdz šim partiju vadīja Antoņina Ņenaševa un Atis Švinka.
Par Panteļējevu nobalsoja 100 partijas biedri, pret bija 12.
"Partijas vadībā šobrīd ir viens cilvēks no Rīgas domes un viens no Saeimas. Ticu, ka šāda konfigurācija nodrošinās līdzsvaru starp partijas pārstāvjiem pašvaldību un nacionālā līmenī," pēc ievēlēšanas atzīmēja partijas līdzvadītāja Panteļējeva.
Arī par Šuvajevu nobalsoja 100 cilvēki, savukārt pret viņu nobalsoja 11 biedri.
Šuvajevs norādījis, ka galvenais fokuss ir uz partijas iekšējo attīstību. Ja "Progresīvie" vēlas kļūt par vēl spēcīgāku partiju, biedriem pēc iespējas aktīvāk esot jāiesaistās partijas procesos.
Tāpat jaunajā "Progresīvo" valdē ievēlēti ir arī Mairita Lūse, Antoņina Ņenaševa, Dāvis Lodziņš, Niks Derums, Kaspars Briškens, Zane Pūpola un Atis Švinka.
Jaunā valde apstiprināta, 120 biedriem balsojot "par" un 4 balsojot "pret".
Kongresā izraudzīts Ētikas komisijas jaunais sastāvs: Elīza Lasmane, Agnese Logina un Leila Rasima. Savukārt Revīzijas komisijā ievēlētas Sandra Spūle, Baiba Puisīte un Paula Zvejniece.
"Progresīvie" izveidoja arī jaunu institūciju – partijas domi, kurā ietilps visi valdes locekļi, Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību deputāti, deleģēti pārstāvji no partijas nodaļām u.c.
Dome pārraudzīs partijas politisko darbību un rūpēsies par to, lai nodrošinātu plašāku biedru iesaisti partijas darbā. Par šīm izmaiņām nobalsoja 122 kongresa delegāti, bet seši balsoja pret, norādīja partijā.
Kongresā gan vēl netika nosaukts partijas prezidenta amata kandidāts.
Klupšanas akmeņi
Pērnajā gadā partija saņēma 107 500 eiro lielu finansējumu, bet iztērēja – vairāk. Parādu summa ir ap 11 tūkstošiem. Skaidrojumi tam ir tēriņi vēlēšanu laikā un ne tikai.
Revīzijas komitejas biedrs Mārtiņš Zvejnieks norādīja: "Nepietiekoša komunikācija starp grāmatvedi un partijas darbiniekiem, kurš veic plašus pārskaitījumus. Tostarp nav plašas informācijas, kas notiek, ja rēķini tiek kavēti un kādas sankcijas no tā būs."
Tāpat partijai nācies lemt par divu biedru atstādināšanu ētikas kodeksa pārkāpumu dēļ. Viens no viņiem partiju pameta pats, otram lika to izdarīt.
"Vēlos vēlreiz atgādināt visiem biedriem, ka savstarpējai cieņai jābūt vienmēr un visur. Arī vienkārši rakstot komentārus "Facebook" un citās platformās. Vārda brīvība nenozīmē visatļautību," norādīja Ētikas komisijas pārstāvis.
Kongresā, gan pārvarot šos klupšanas akmeņus, atgriezās pie labā, kas padarīts un kas vēl jāpadara.
Saeimas deputāts Kaspars Briškens norādīja: "Mēs iestājamies katru dienu, katrā Saeimas sēdē par Latvijas ģimeņu tiesisko aizsardzību. Par cīņu par vardarbības novēršanu. Esam iesnieguši Saeimas lēmumprojektus gan attiecībā uz civilās savienības likumu, gan Stambulas konvencijas ratificēšanu."