Panorāma

Latvija sūta Ukrainai 100 dronus "Lāčplēsis"

Panorāma

Panorāma

Jūrmalā turpinās vētras postījumu novēršana

REPORTĀŽA no Jūrmalas: Ielas kā upes un apjomīgi postījumi kokiem

Vētras postījumu pieteikumu skaits turpina pieaugt – līdz plkst. 14 glābēju tālrunis 112 saņēmis apmēram 1000 pieteikumu uz vēja un lietus radīto seku likvidēšanu. Joprojām lielākā daļa no tiem jeb vairāk nekā 400 pieteikumu ir Rīgā, bet ap 350 Jūrmalā un citos Pierīgas rajonos.

Vētra izraisījusi postījumus daudzās Jūrmalas apkaimēs, bet sevišķi daudz postījumu konstatēts Kauguru, Jaunķemeru, Vaivaru, Slokas, Asaru, Mellužu, Majoru un Dzintaru apkaimēs. Izsaukumi, ko saņem operatīvie dienesti, galvenokārt ir saistīti ar nolūzušiem kokiem, elektroapgādes infrastruktūras bojājumiem, kā arī pašvaldības un privātpersonu īpašumu postījumiem.

REPORTĀŽA no Jūrmalas: Ielas kā upes un apjomīgi postījumi kokiem
00:00 / 03:29
Lejuplādēt

Lai gan vētra pēcpusdienā pierims, operatīvie dienesti aicina neiet skatīties, filmēt, fotografēt un jebkādu citu iemeslu dēļ nedoties uz vētras postījuma vietām. Koki šobrīd ir ļoti slapji, un, ja koks vētrā ir ticis aizlauzts, to var nolauzt jebkura mazākā vēja pūsma. Tādēļ pastaigāties pa vētras postījumiem var būt ļoti bīstami, jo jebkurā brīdī kāds koks vai koka zars var krist zemē.

Jūrmalnieki tādu vētru neatminas

Applūdušas ielas un māju pagalmi, uz ceļiem, automašīnām un mājām uzkrituši koki un to zari, vējā sagāztas zīmes un saplēsti reklāmu plakāti – tā ir tikai daļa no vētras postījumiem, ko var novērot Jūrmalā.

Operatīvie dienesti visas dienas garumā strādā, lai atbrīvotu brauktuves no nolūzušiem kokiem un novērstu elektroapgādes traucējumus. Savukārt iedzīvotāji pašu spēkiem savos māju pagalmos cenšas sazāģēt kritušos kokus, savākt nolūzušos zarus, pārvietot automašīnas uz sausākām vietām un novērst citus postījumus.

Jūrmalā sastaptie cilvēki Latvijas Radio atzina, ka šādu vētru nekad iepriekš nav nācies piedzīvot.


         "Tā ir dabas stihija, ar to jāsamierinās! Vajag kaut ko darīt, lai tiktu no tās situācijas ārā un risināt to! Es nekad neesmu redzējis neko tamlīdzīgu – izpostīts viss parks, visi ceļi, visi koki nogāzušies. Pašam mājās nogāzies koks, nedaudz žogs bojāts, bet nekas īpašs – paldies dievam, nav nokritis koks uz mājas vai mašīnas."

         "Šķūnī viss pludo, briketes pludo. Mums ir viena ābele liela, bet veca – normāli, ka tā nokrita, labi, ka blakus nav liela koka, tas ir ārprāts. Zināt, es iznācu ārā, lai paskatītos, kas notiek, pēc tam uzreiz uz mājām skriešu, jo baidos."

         "Atbraucām uz veikalu ūdeni nopirkt, telefonus uzlādēt mašīnā. Mājās nav ne elektrības, ne zonas, ne ūdens."

         "Man mājās ūdens ir jau līdz ceļiem. Mūsu gadījumā, ja godīgi, nezinu, ko darīsim – sākumā vedīsim mašīnas ārā, bet tie plūdi jau tur tāpat būs. Ar spaiņiem nesīsim ārā, nav citu variantu, ābele jau gandrīz iet ārā no sētas, aizpeldējusi projām."

         "Mūsu mājai stūra siltinājumu, visu malu norāva piecos no rīta ar skaļu būkšķi, bet lapu koki mums turas. Jā, šeit ir vispār neiedomājami."


Apkopo postījumu apmēru

Patlaban Jūrmalas pašvaldība, sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, ir novākusi nolūzušus kokus no brauktuvēm un norobežojusi postījumu vietas. Tāpat ir izvilktas iestigušas automašīnas un apzinātas applūdušās teritorijas.

Arī Jūrmalas administrācijas apmeklētāju apkalpošanas centri aktīvi vāc informāciju par bojājumiem, piemēram, lūzušiem kokiem un applūdušām ielām. Neraugoties uz mainīgo situāciju un ūdens līmeņa svārstībām, pagaidām nav ziņots par būtiskiem pašvaldības ēku vai infrastruktūras bojājumiem.

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja, ka šāda situācija ir vēl nepieredzēta.

"Situācija ir nepieredzēta. Ielas ir applūdušas.

It sevišķi ir applūdusi Asaru, Pumpuru un Mellužu puse, tur ielas ir pilnīgi noteikti kā upes, un iedzīvotājiem tūlīt jau nāks ūdens mājās – vēl tikai centimetrs, un mājas arī būs applūdušas.

Koku postījumi ir lieli, ļoti daudzas priedes izgāzušās, ļoti daudz koku ir ar saknēm izgāzti ārā. Kad vējš norimsies, tad sapratīsim postījumu apmēru," stāstīja Sproģe.

Vētras nodarīto postījumu apzināšana un to pilnīga novēršana Jūrmalā būs iespējama tikai pēc dabas stihijas beigām, norādīja arī Jūrmalas Pašvaldības policijas pārstāvis Markuss Druziks.

"Vētras apzināto kaitējumu mēs apzināsimies tikai un vienīgi pēc stihijas. Pašlaik [pēcpusdienā] tā vēl turpinās, lai arī izskatās, ka tā ir noslēguma fāzē, bet nodarītā kaitējuma apmēri vēl nebūt nav apzināti. Ir tikai tāds pirmšķietams skatījums uz to, kurās vietās tas kaitējums ir nodarīts," norādīja Druziks.

Tāpat Jūrmalas pašvaldības policija atkārtoti aicina iedzīvotājus nedoties uz postījumu vietām, kā arī joprojām kopumā izvairīties no došanās ārpus dzīvesvietas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti