Vētrā cietis jau pērn postītais Tērvetes dabas parks

Spēcīgās lietusgāzes un vētra, kas kopš svētdienas šķērso Latvijas centrālo daļu, radījusi postījumus arī Latvijas valsts mežos, tai skaitā cietis arī Tērvetes dabas parks, kuram vētra brāzās pāri arī pērn rudenī. Smagi postījumi ir arī Tērvetes glempingā, Kauguru parkā Jūrmalā un Ķemeru Nacionālajā parkā. Lai arī vējš sāk pierimt, atrasties dabas teritorijās joprojām ir bīstami.

Apzina postījumus valsts mežos

Pirmās aplēses liecina, ka vairāk postījumu būs AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) Zemgales reģionā, taču precīzāka informācija tiks iegūta, kad, pierimstot vējam, teritorijas apseko klātienē un ar bezpilota gaisa kuģiem, informēja LVM.

"Pagaidām ir bīstami atrasties mežā, arī vadīt bezpilota gaisakuģi tādos laikapstākļos nav iespējams [..] Pirmās prognozes liecina, ka smagāk būs cietušas teritorijas Jūrmalas, Jelgavas, kā arī Dobeles pusē uz Tukumu un Tērveti. Prognozējam, ka būs lūzuši un krituši koki, aizšķērsoti un izskaloti meža autoceļi," informēja LVM.

Pašlaik LVM darbinieki visos Latvijas reģionos aktīvi strādā pie savstarpējas darbu saskaņošanas un nepieciešamo resursu apzināšanas, norādīja LVM cirsmu plānošanas vadītājs Sandris Upenieks.

Postījumi Tērvetes dabas parkā un glempingā

Taču zināms, ka vētra atkal smagi postījusi LVM dabas parku Tērvetē, kas cieta arī postošajā vētrā pērn augustā. Pastaigu takas apmeklētājiem šobrīd nav drošas, tādēļ parks ir slēgts līdz postījumu apzināšanai un bīstamo koku novākšanai. 

Parka teritorijā sagāzti desmitiem koku, un jau tagad paredzams, ka vētras seku likvidēšanai būs jāizmanto meža tehnika. Dienas pirmajā pusē koki turpināja lūzt.

Smagi cietis Kurbada zemē esošais Tīklu un Tarzāna parks, vētra skārusi arī vairākas parka Tūrisma centra tuvumā esošās ēkas.

Arī LVM dabas parka postījumu apmērs precīzi tiks noteikts tikai tad, kad tas būs droši – būs rimies vējš un lietus, norādīja LVM Rekreācijas vadītājs Kristaps Didže.

Tāpat vējš sagāzis kokus LVM dabas parka glempingā, kur applūdušas arī pazemes mājiņas un bojāti namiņi kokos. Cilvēki nav cietuši, bet no rīta bija apgrūtināta apmeklētāju izkļūšana no teritorijas, jo bija sakrituši vairāk nekā 20 koki. Ceļš operatīvi tika atbrīvots, lai apmeklētāji droši varētu atstāt glempinga teritoriju pa vienu no ceļiem, kurš nebija izskalots.

Stipri postījumi arī Ķemeru Nacionālajā parkā

Savukārt Jūrmalā vētra nodarījusi lielus postījumus Kauguru parkā, kur nolauzti un ar saknēm izrauti daudzi koki. 

Vētra Jūrmalā, 29.07.2024.
Vētra Jūrmalā, 29.07.2024.

Spēcīgā vētra un lietusgāzes ir nodarījušas būtiskus bojājumus dabas tūrisma infrastruktūrai arī īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Īpaši stipri postījumi nodarīti infrastruktūrai Ķemeru Nacionālajā parkā, kur daudzviet lauzti koki vai tie izgāzti ar visām saknēm.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina drošības apsvērumu dēļ tuvāko dienu laikā izvairīties no dabas taku un laipu apmeklējuma. Pārvaldes speciālisti pēc vētras norimšanās novērtēs situāciju takās, infrastruktūras stāvokli un ziņos par iespējām baudīt atpūtu nacionālo parku un citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas takās un atpūtas vietās.

Pašlaik atrasties dabas teritorijās ir bīstami.

Nedroši apstākļi var saglabāties arī pēc vētras norimšanās, jo stiprais vējš ir aizlauzis kokus un to zarus un daudzviet var būt izcilātas arī koku saknes. Tādējādi koku lūšana vai gāšanas var būt arī pēc vētras, uzsvēra pārvaldē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti