Panorāma

Pēc vētras ceļas ūdens līmenis un applūst īpašumi

Panorāma

Panorāma

Applūdušās mājas īpašniece: Gulēju, kur ūdens bija mazāk

Speciālisti aicina cilvēkus nepeldēt applūdušo ielu piesārņotajā ūdenī

Jelgavā ūdens līmenis krītas lēni, atsevišķās pilsētas ielās daži cilvēki otrdien peldējās. Eksperti aicina cilvēkus applūdušajās ielās nepeldēt, jo piesārņojums esot liels.

Atsevišķas ielas Jelgavā vietējie jau paspējuši pārdēvēt par upēm. Vieni saka – pie mums kā Venēcijā, citi – kā uz plosta jūrā. Pašvaldībā skaidroja, ka tiek darīts viss iespējamais un ūdens sūknēšanas darbi notiek bez mitas. 

Tikmēr daži iedzīvotāji un arī bērni peldas, par ūdens kvalitāti neraizējoties. 

Veselības inspekcijā un arī Valsts vides dienestā jau domā par upju un jūras piesārņojumu – otrdien un trešdien pārbaudīs ūdens paraugus Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā. Tomēr prognozes nav pozitīvas. 

Valsts vides dienesta Operatīvās koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis norādīja: "Kanalizācija sastāv no divām daļām. Viena ir lietus ūdeņu kanalizācija, un otra ir fekālā kanalizācija. Vēsturiski ir tā, ka tepat Rīgas vēsturiskais centrs, pilsētas centrs, daudz kur ir pieslēgts pie fekālās kanalizācijas. Attīrīšanas iekārtas tādām slodzēm nav paredzētas, tad tās avārijas izplūdes ver vaļā."

Tāpat viss slikts, kas upju krastos, nonāk upē, ieskaitot dzīvnieku fekālijas un, piemēram, minerālmēslus no laukiem. Tāpēc pludmalēs – Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā pagaidām peldēšana ir aizliegta. Un, peldoties pilsētas ielās, pastāv visi tie paši riski, ja ne vēl lielāki. 

Bijusī Vides dienesta vadītāja Elita Baklāne-Ansberga norādījusi, ka applūdušo ielu ūdenī ir naftas produkti un cits ķīmiskais piesārņojums.

Savukārt Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis atzīmēja: "Ja šajā fekāliju piesārņojumā ir patogēnie vīrusi un baktērijas, tad tās, protams, būs dažādas kuņga zarnu traktu saslimšanas, visvienkāršākā parastā dizentērija, vēdera graizes, paaugstināta temperatūra, caureja, vemšana."

Kad varēs atkal peldēties Jelgavas, Rīgas un Jūrmalas peldvietās, tas atkarīgs no straumēm. Ūdens aizplūšana var prasīt vismaz no pāris dienām līdz nedēļai. Piesārņojums gan ātrāk aizplūdīs upēs, Rīgas līcī varētu saglabāties ilgāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti