Dienas ziņas

Zemgalē vētrā cietuši labības lauki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Varakļānos apskatāma medību trofeju izstāde

Varakļānos apskatāma Latvijas labāko taksidermistu gatavotā medību trofeju izstāde

Lai izglītotu vietējos iedzīvotājus par dabas likumiem mežā un mednieku un taksidermistu darbu, Varakļānu novada muzejā atklāta dzīvnieku un putnu izbāzeņu izstāde. Tajā skatāmi Latvijas labāko autoru darbi, iekļaujot arī reti, bet tieši Varakļānu apkārtnē sastopamus dzīvniekus.

Medību trofeju izstādē Varakļānu novada muzejā alnis ir viens no senākajiem eksponātiem. Tas tapis 1970. gadā, nomedīts mednieku kluba "Murmastiene" teritorijā. Vairums gan ir ceļu satiksmes negadījumos un dažādās ikdienas likstās bojā gājuši dzīvnieki un putni. Daļa mežā sastopami bieži, citi – unikāli atsevišķu sugu piemēri.

"Šeit ir tikai daļa nomedīti, ļoti daudzi ir tie, kas ir atrasti, notriekti," norādīja mednieku kluba "Murmastiene" mednieks Viesturs Arklons. "Melnais bebrs – ļoti reta lieta. Pie mums Varakļānu novadā šādi ir. Tad to mēs arī gribam parādīt.

Tas mazais lūsītis bija atnācis mājas zosis apēst, bet tās zosis viņu bija pievarējušas."

Dzīvnieku un putnu izbāzeņi izstādē atainoti kustībā, un tāds ir arī mērķis – izglītot sabiedrību par reālām norisēm dabā un mednieku lomu to uzraudzībā.

Izstādes apmeklētāji par redzēto pauda sajūsmu.

Māris: "Fantastiska! Man dzīvnieki patīk, mani interesē šāda izstāde. Nav ko teikt. Super!"

Alvīne un Anna: "Ļoti labi! Nu skaisti! Brīnišķīgi īstenībā redzēt dzīvniekus. Mežā ir redzēti aļņi, briedis, stirniņas, zaķi."

Izstādes darbu autori ir vieni no labākajiem taksidermistiem Latvijā, kas guvuši godalgas arī Eiropas līmeņa taksidermijas izstādēs: Dāvis Rīters, Valdis Roze, Arnis Hūns un Jānis Granāts.

"Jānis Granāts patiesībā, man liekas, ir Eiropā viens no labākajiem noteikti," sacīja mednieks Arklons. 

"Viņš ļoti interesanti strādā ar zvēru. Viņš cenšas viņu atainot tādu, kāds tas ir dabā.

Tā nav vienkārši forma, uz kā uzvelk ādu, un tas ir gatavs, bet mēs redzam, ka šeit ir skaistie lūši, vieni no pēdējiem, kas bija Zalcburgā, Austrijā izstādīti."

Speciālisti uzsvēra, ka ne kuru katru dzīvnieku var izbāzt. Ir noteikti kritēriji un likumi, ko ievēro gan paši aroda meistari, gan mednieki un nozares interesenti.

"It sevišķi, ja tas [dzīvnieks] ir Sarkanajā grāmatā. Ja to gribas paturēt, tad krimināllieta gatava. Protams, ka ir jāsazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldi, jāuzrāda zvērs, lai pārliecinātos, ka tiešām tas nav medīts, ka tas ir cietis negadījumā," skaidroja mednieks.

Mednieku kluba "Murmastiene" organizētā putnu un dzīvnieku izbāzeņu izstāde Varakļānu novada muzejā būs skatāma līdz 26. oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti