Liepājas ezerā ar kuģīti var pētīt augus un dzīvniekus; apmeklētāju interese – liela

Lielu interesi šovasar radījis dabas izziņas pētniecības mazizmēra kuģošanas līdzeklis "AkvaLab", kas Liepājas ezerā sāka darboties šī gada aprīlī. To apmeklējuši jau ap 1000 interesentu. Ja vasaras laikā pa Liepājas ezeru ar to varēja izbraukt ikviens interesents un ģimenes ar bērniem, tad, sākoties skolas laikam, to izmantos izglītības iestāžu vajadzībām.

Dabas mājas Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC vides eksperte Sniedze Više interesentiem stāsta, kādas bijušas šovasar iespējas izbraukt ar jauno mazizmēra kuģīti, kas aprīkots ar dažādām lietām pētniecībai.

Tas paredzēts ezera izpētei, lai redzētu kādas zivis, augi un putni mīt Liepājas ezerā. Daudzu uzmanību piesaista tieši akvaskops.

Liepājas ezerā ar kuģīti var pētīt augus un dzīvniekus; apmeklētāju interese – liela
00:00 / 02:55
Lejuplādēt

"Tur ir tā stikla virsma, grīda, es bieži vien kaut ko stāstu, bet kāds iekliedzas – o, zivs! Visi uzreiz ir piesaistīti tam un sāk pētīt. Reizēm nemaz daudz nevajag stāstīt, iedod īstos instrumentus – binokli, mikroskopus, vanniņu un tīkliņus -, un cilvēki jau ir aizrauti ar pētniecību un vēlas uzzināt, kas ūdens dziļumos mīt," stāsta Više.

Liepājas ezers ir unikāls dabas veidojums, tas ir sekls un garš, tajā ieplūst sāļais jūras ūdens, ezers ir bagāts ar ūdens augiem.

"Skaista vieta, bagātīga vieta, kur patverties putniem. Iesāļais ūdens, kas te nāk iekšā, te ir arī jūras najāda dambim otrā pusē, bet arī šeit ir atradnes, ķeksējot ūdens augus, tās konstatētas, tā ir nozīmīga vieta jūras ūdensgundegai," skaidro Više.

"Interesanti, bet tā kuģis kā kuģis – 12 m garumā un 4 m platumā, 8 tonnas smags. Labs ir tas akvaskops, kas nolaižas ūdenī, kur var redzēt zemūdens pasauli, tas ir moderns. Baltijā – Lietuvā un Igaunijā tādu nav," stāsta kuģa vadītājs, pieredzējušais ūdens motosportists Mārtiņš Bergholcs.

Tagad izpētes kuģītim priekšā pirmā nopietnā skolas sezona, kad to mācību stundās varēs izmantot tieši izglītības vajadzībām.

Tad braucieni parasti ir jau daudz ilgāki un darbs ir padziļinātāks nekā vienkārši interesentiem izbraukt ar kuģīti un piedzīvot ezeru. Uz kuģa atrodas plaša informācija par Liepājas ezerā mītošām sugām un to daudzveidību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti